KolayBi’ 5 Bin 30 Bin GİB e-Arşiv Fatura Entegrasyonu

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin beyanına göre 01/01/2021 tarihi itibariyle e-Fatura Uygulamasına dâhil olan mükelleflerin Aralık 2020 döneminde yapmış oldukları mal teslimleri ile hizmet ifalarına ilişkin olarak, düzenlemeleri gereken ve vergiler dâhil toplam tutarı 30 Bin TL’yi (vergi mükelleflerine düzenlenenler açısından vergiler dâhil toplam tutarı 5.000 TL’yi) aşan faturalar artık e-Arşiv Fatura Portalından düzenlenebilmektedir. Böylece e-Fatura mükellefi olmayan firmaların 01.01.2020 tarihi itibariyle hem vergi mükelleflerine düzenleyeceği KDV dâhil 5.000 TL ve üzeri satış faturalarını hem de vergi mükellefi olmayanlara düzenleyeceği KDV dâhil 30.000 TL ve üzeri satış faturalarını 5.000 TL/30.000-TL e-Arşiv portal ekranından kesmeleri gerekmektedir. Bu kapsamdaki e-Fatura mükellefleri, interaktif vergi dairesi kullanıcı kodu ve şifresi ile e-Arşiv portalına giriş yaparak, Aralık/2020 dönemine ilişkin e-Arşiv Faturalarını düzenleyebilirler. Diğer yandan, düzenlenecek faturalarda 213 sayılı Vergi Usul Kanununda yer alan hüküm ve sürelere uyulması gerektiği tabiidir.

GİB e-Arşiv Portalınızı KolayBi’ye Entegre Edin!

e-Arşiv uygulamasına dâhil olmayan ve Başkanlık e-Belge portalı üzerinden 5 bin 30 bin TL ve üzeri e-Arşiv faturaları düzenleyecek mükelleflerimiz, interaktif vergi dairesi şifreleriyle e-Arşiv portallarını KolayBi’ye entegre edebilir. Kolaybi’de düzenlediğiniz 5 bin 30 bin TL arası satış faturalarınızı interaktif vergi dairesi şifrenizle e-Arşiv portalınıza otomatik olarak gönderebilirsiniz.

GİB e-Arşiv Entegrasyonu İle Faturaları Yönetmek e-Fatura Kadar Kolay!

e-Fatura’ya geçiş yapmak zorunda olmadan ve GİB portalına gitmeden 5 bin 30 bin TL e-Arşiv faturalarınızı KolayBi’ üzerinden düzenleyebilirsiniz. 5 bin 30 bin TL satış faturalarınızı KolayBi’ uygulamamız üzerinden otomatik olarak e-Arşiv portalınıza gönderebilir ek olarak faturalarınızı imzalayabilir, silebilir veya iptal talebi gönderebilirsiniz.
Hemen Kullanmaya Başlayın !


KolayBi’ 5 Bin 30 Bin TL GİB e-Arşiv Fatura Entegrasyonu

Kullanmaya Başla

Ücretsiz kullanmaya başlayın!

En iyi ön muhasebe programını ilk 14 gün ücretsiz kullanın! Şimdi KolayBi’ yi Kullanmaya Başlayın ve Ücretsiz 1000 veya 3000 e-Fatura Kontörü Fırsatından Yararlanın!