e-İmza'ya Geçişin En Kolay Yolu!

Hemen Dene

e-İmza Nedir?

e-İmza ya da elektronik imza, resmi süreçlerde ıslak imza yerine kullanılan dijital bir uygulamadır. Hukuksal olarak ıslak imza ile aynı özelliklere sahip olan e-imza, farklı karakterler ve sembollerden oluşan resmi doğrulama sistemidir.

Elektronik imza ile verileri korumayı temsil eden görsel

Verilerinizi koruyun!

e-İmza ile veri bütünlüğünüzü koruyabilir, gerçekleştirdiğiniz ticari işlemlerde kullanarak inkar edilemezlik sağlayabilirsiniz.

Zaman kazanın!

Kağıt ve kargo gibi masraflardan e-imza sayesinde kurtulabilirken, dilediğiniz anda imzalama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz!

Tasarruf edin!

Kendinize en uygun e-imzayı seçin, güvenli, hızlı işlemlerle tasarrufu artırın. Tasarruf ederken, güvenli işlem ayrıcalığı kazanın!

e-İmza'ya geçişin en kolay yolu!

Hemen kendinize uygun e-İmza paketi satın alın!
(Nitelikli Elektronik Sertifika, Akıllı Kart ve Okuyucu)

1 Yıllık e-İmza Paketi

1249

KDV dahil

Keşfet

2 Yıllık e-İmza Paketi

1649

KDV dahil

Keşfet

3 Yıllık e-İmza Paketi

1999

KDV dahil

Keşfet

KDV oranı %20'dir.
e-İmza paketlerine nitelikli elektronik sertifika (e-imza sertifikası), akıllı kart,
akıllı kart okuyucusu ve PALMA (Akıllı Kart Yönetim Yazılımı) dahildir.

1 ay içinde teslim alınmayan e-imza sertifikaları iptal edilir ve ödeme iadesi yapılmaz.

Merak Edilenler

e-İmza ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Faydalı olacağını düşündüğümüz bazı soruları sizler için derledik
e-İmza Nedir?
e-İmza (elektronik imza), resmî olarak uygulanan tüm süreçlerde  ıslak imzanın yerine kullanabilen dijital bir uygulamadır. E-İmza hukuki açıdan ıslak imza ile aynı niteliklere sahiptir. Harfler, karakterler veya sembollerden oluşan e-imza, ıslak imza gibi bir görünüme sahip değildir ve imzalayan kişi tarafından kimliği doğrulamak amacıyla başka bir elektronik veriye eklenerek kullanılmaktadır. (evlenme, veraset ve intikal, üçüncü tarafın şahitliğini emlak alım satım işlemleri için ıslak imza gerekmektedir.)
E-İmza nasıl kullanılır?
e-İmza, internet siteleri aracılığı ile “imzala” butonuna tıklayarak kullanılabilir. E-imza kullanımı kurumdan kuruma farklılık gösterebilir.
E-İmza nasıl kurulur?
e-İmza kullanabilmek için bilgisayarınızda Java yüklü olmalıdır. Ardından e-imza modülünü satın aldığınız firmanın size iletmiş olduğu programı yükleyerek, yine size göndermiş olduğu sertifikayı ilgili program ile ilişkilendirmelisiniz. Bundan sonraki süreçte e-imzanızı kullanabilirsiniz.
E-İmza nereden alınır?
e-İmza, Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından satılmaktadır. İnternetten ya da PTT’den e-imza satın alabilirsiniz.
E-İmza ne işe yarar?
e-İmza ile ıslak imzaya gerek kalmadan internet üzerinde işlem yapabilirsiniz. Devlet kurumlarına giriş yapabilir, belgelerinizi hızlı bir şekilde imzalayabilirsiniz.
e-İmzanın temel özellikleri nelerdir?
e-İmza; veri bütünlüğü, kimlik doğrulama ve onaylama ve inkar edilmezlik özelliklerine sahiptir.

Yanıt almak istediğiniz diğer sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.