e-smm e-İMZA

e-İmza'ya geçişin en kolay yolu!

El imzanızla aynı hukuki geçerliliğe sahip olan e-imza ile şahıs şirketinizin e-fatura işlemlerini gerçekleştirin. Bankalar, sigorta şirketleri ve kamu kuruluşlarıyla olan işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirin!

e Fatura e Arşiv Programı KolayBi'
e-İmza Paketi

(Nitelikli Elektronik Sertifika, Akıllı Kart ve Okuyucu)

Hemen kendinize uygun e-İmza paketi satın alın!

KDV oranı %18'dir.
E-imza paketlerine nitelikli elektronik sertifika (e-imza sertifikası), akıllı kart, akıllı kart okuyucusu ve PALMA (Akıllı Kart Yönetim Yazılımı) dahildir.
1 ay içinde teslim alınmayan e-imza sertifikaları iptal edilir ve ödeme iadesi yapılmaz.

1 YILLIK PAKET

259 KDV DAHİL

2 YILLIK PAKET

329 KDV DAHİL

3 YILLIK PAKET

429 KDV DAHİL

e-İmza Başvuru Formu


İlçe :
 • 1- Bu alanda verilen bilgiler mutlaka e-imza almak isteyen kişiye ait olmalıdır.
 • 2- eksprEs-İmza servisi ANKARA, İSTANBUL, İZMİR, ANTALYA, BURSA, MERSİN, KOCAELİ, GAZİANTEP, SAMSUN, ADANA, KONYA, KAYSERİ, DENİZLİ ve MANİSA illerinden verilmektedir.
 • Bu illerdeki TurkTrust ofislerinden "anında" e-İmza paketinizi teslim alabilirsiniz.
 • Eğer bu illerde adrese teslim imkanından yararlanmayı tercih ederseniz ek 129TL bedel karşılığında e-İmza paketiniz ertesi gün adresinize elden teslim edilecektir.
Bilgilerinizi eksik veya yanlış girdiniz.

Fatura Bilgileri


Bilgilerinizi eksik veya yanlış girdiniz.
Ödeme Bilgileri

Hizmet Fiyatı
Bilgilerinizi eksik veya yanlış girdiniz.

E-İmzanın zamandan ve maliyetten tasarruf ettiren özellikleri!

5070 sayılı Elektronik İmza Kanunuyla ıslak imzayla aynı geçerliliğe sahip olduğu belirtilen e-imza ile belgelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde paylaşın! Üstelik imza yetkisine sahipseniz, kurumsal işlemlerinizi e-imza ile gerçekleştirebilirsiniz.

tasarruf-etmek

Verilerinizi Koruyun!

E-İmza ile elektronik ortamda gönderdiğiniz belgelerin ve kimliğinizin güvenliğini sağlayın!

hizli-e-smm

Zaman Kazanın!

Kağıt ve kargo gibi masraflardan kurtulun, dilediğiniz anda imzalama işlemlerinizi gerçekleştirin!

doga-dostu

Tasarruf sağlayın!

İnternet bağlantısı olan her yerden dilediğiniz cihazla makbuz kesin, tek tıkla müşterilerinize gönderin; anında ulaşsın!

E-İmza’ya geçiş aşamasında KolayBi’ yanınızda!

E-İmza’ya geçerken uzun işlemelere uğraşmanıza gerek kalmaz. KolayBi’ ile kolayca e-imza başvurunuzu gerçekleştirebilir, gerçek kişilerin ve şahıs şirketlerinin Windows üzerinden kullanabileceği e-imzaya sahip olabilirsiniz!

E-İmza

Teknolojinin gelişmesi ile beraber ıslak imzanın yerini birçok alanda e-imza kullanımı aldı. Elektronik imza kullanımının yaygınlaşması akıllara e-imza nedir sorularını getirmeye başladı. Islak imzanın kullanıldığı birçok alanda kullanılabilen elektronik imza sanal ortamda gerçekleştirilen işlemlerde ıslak imza yerine kullanılabilen harf ve karakterlerden oluşan bir veridir. Dijital ortamda kullanıcılara büyük kolaylık sağlaması nedeniyle sıklıkla tercih edilir.

E-İmza Nasıl Alınır?

Evlenme, veraset ve intikal gibi istisnai durumlar haricinde kullanılabilen e-imza Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından verilmektedir. Hizmet sağlayıcıların Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı olması gerekmektedir. Online başvuru formu yardımıyla hizmet sağlayıcılardan imza talebinde bulunulabilir. Elektronik imzalar farklı sürelerde verilmektedir. Elektronik imza fiyatları sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Süresi dolan imzaların yenilenmesi gerekir. İmza yenileme işlemi ise yine online olarak gerçekleşmektedir. Elektronik imza kullanımı zamandan tasarruf etmenizi sağlarken online işlemler sırasında size kolaylık sağlar. <strong>E-imza uygulamaları</strong> hukuki olarak ıslak imzanız ile aynı özelliktedir.

<strong>E-imza kurulum</strong> işlemi oldukça kolaydır. Elektronik imzanızı aldığınız hizmet sağlayıcı size kullanım için gereken akıllı kart, akıllı kart okuyucu ve kurulum için gereken yazılım desteğini sağlamaktadır. Bilgisayara kurulumu yapılan imza hesaba giriş yapılmasının ardından kullanılmaya başlanabilir. Elektronik imzalar kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Her bir elektronik imzanın kendine özel sertifikası bulunur ve bu sertifika <strong>e-imza kullanımı</strong> yapan kişilere gönderilir.

E-İmza Kullanım Alanları

<strong>E-imza kullanımı</strong> genellikle kurumlar arası yazışmalarda ve ticari anlaşmalarda gerçekleşmektedir. Elektronik imza kullanılabilen kurum ve kuruluşlar şu şekildedir;

 • ● Vergi ödemesi

 • ● Sağlık uygulamaları

 • ● Kurumlar arası yapılan yazışmalar

 • ● Pasaport başvuruları

 • ● İnternet bankacılığı

 • ● Elektronik oy verme işlemi

 • ● Sosyal güvenlik uygulamaları

 • ● KPSS, YGS gibi sınavlar

 • ● Sigorta işlemleri

 • ● Elektronik ortamda gerçekleştirilen sözleşmeler

 • ● Elektronik ortamda verilen siparişlerde

 • ● E-Okul işlemlerinde

 • ● E-Devlet işlemlerinde

 • ● MERNİS işlemlerinde

<strong>E-imza ne işe yarar</strong> sorusu birçok insanın aklına gelebilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kağıt ortamında gerçekleşen çoğu işlem sanal ortamda yürütülmeye başlandı. Devlet ve özel kurumlar fazla kağıt israfını önlemek amacıyla hizmetlerin takip sürecini klasik yöntemler yerine online olarak gerçekleştirmeye geçti. Elektronik ortamda gerçekleştirilen hizmetlerin uygulama süreçleri hızlandırmasının yanı sıra kargo, kağıt ve mürekkep gibi giderlerin azalmasına neden oldu. Her açıdan fayda sağlayan elektronik imzaya sahip olmak ve kullanımı oldukça kolay. Yalnızca farklı süreleri olan elektronik imzalardan istediğinizi seçerek <strong>e-imza oluşturma</strong> sürecini başlatabilirsiniz.

E-İmza Nasıl Kullanılır?

<strong>E-imza nasıl kullanılır</strong> sorusunun cevabı oldukça basit. Elektronik imza yalnızca Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yetki verilen kurumlardan alınabilmektedir. İmza için gereken belgelerle başvuru yapmanız ilk adımdır. Bireysel başvuru için kimlik ve başvuru formu yeterliyken kurumsal elektronik imza için ticaret sicil memurluğundan alınan faaliyet belgesi, kimlik ve başvuru formu gerekmektedir. İmza başvurunuzun onaylanmasının ardından tarafınıza imzanın bilgisayarınıza kurulumunun yapılabilmesi için gereken bilgiler gönderilir. Kurulumun yapılmasıyla birlikte hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Elektronik imza web sayfalarında çalışan bir yazılımdır. İşlem yapmak istediğiniz web sayfasında genelde dikdörtgen şeklinde görünür. Programda yapılması istenen işlemler bu dikdörtgen içerisinden gerçekleştirilir. Gerek duyulduğunda kolayca kullanılabilir. İmzalar farklı sürelere göre alınabilir. Süresi dolan imzanın yenilenmesi gerekir. Son kullanım tarihinden sonra herhangi bir şekilde kullanılamaz. <strong>E-imza fiyatları</strong> kullanım süresine göre değişiklik gösterir. Kendinize en uygun süreye sahip elektronik imzaya sahip olabilirsiniz. Bu sayede fazla kağıt ve mürekkep israfının önüne geçmiş olursunuz.

E-imza nasıl kullanılır?

E-imza, internet siteleri aracılığı ile “imzala” butonuna tıklayarak kullanılabilir. E-imza kullanımı kurumdan kuruma farklılık gösterebilir.

E-imza nereden alınır?

E-imza, Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından satılmaktadır. İnternetten ya da PTT’den e-imza satın alabilirsiniz.

E-imza ile ne yapılır?

E-imza ile ıslak imzaya gerek kalmadan internet üzerinde işlem yapabilirsiniz. Devlet kurumlarına giriş yapabilir, belgelerinizi hızlı bir şekilde imzalayabilirsiniz.

E-imza nasıl kurulur?

E-imza kullanabilmek için bilgisayarınızda Java yüklü olmalıdır. Ardından e-imza modülünü satın aldığınız firmanın size iletmiş olduğu programı yükleyerek, yine size göndermiş olduğu sertifikayı ilgili program ile ilişkilendirmelisiniz. Bundan sonraki süreçte e-imzanızı kullanabilirsiniz.

DEVAMINI GÖSTER...
Ücretsiz kullanmaya başlayın!

En iyi ön muhasebe programını ilk 14 gün ücretsiz kullanın! Şimdi KolayBi’ yi Kullanmaya Başlayın ve Ücretsiz 1000 veya 3000 e-Fatura Kontörü Fırsatından Yararlanın!