e-Fatura Programı

Ücretsiz Dene

e-Fatura Nedir?

Elektronik ortamda hazırlanıp ilgili kişilere gönderilen e-Fatura; satılan malın miktarının, türünün, fiyatının ve toplam maliyetinin satıcı tarafından düzenlenip alıcıya bir belge şeklinde sunulmasıdır.

Hızlı Tahsilat

Hızlıca geçiş yapın. Faturalarınızı en kısa sürede gönderin tahsilatlarınızı bekletmeyin!

Kolay İşlem

Bütün faturalama sürelerinizi tek ekrandan yönetin, birkaç tıkla bütün işlemlerinizi görüntüleyin.

Düşük Maliyet

Kargolama işlemlerimden ve koçan masraflarından kurtulun.Faturalama işlemlerinizi dijitalleştirin, kar edin.

Doğa Dostu

e-Fatura, kağıt tüketimini ve koçan kullanımını azalttığı için çevre dostu bir çözümdür.
Credit card mockups

Tüm Cihazlarınızdan Erişin

KolayBi’ ile bilgisayar, tablet ya da cep telefonunuzdan e-fatura kesmek için internet bağlantısı yeter de artar. iOs ve Android işletim sistemiyle çalışan tüm cihazlarınızdan elektronik fatura oluştururken, kalan zamanda işinizi büyütmeye odaklanın!

İşletmenizi Dijitalleştirin Hız ve Zaman Kazanın

Faturalama süreçlerinizde zaman kaybetmekten kurtulun. KolayBi’ Ön Muhasebe Programı ile işletmenizde tasarruf etmeye başlayın. Saniyeler içinde fatura kesin ve anında müşterilerinizle paylaşın.

Her Aşamada Kesintisiz Destek Alın

Finansal süreçler bazen karmaşıklaşabilmektedir. Böyle durumda KolayBi’nin çözüm odaklı uzman destek ekibinden dilediğiniz her an yararlanabilirsiniz. E-Faturaya geçişinizde uçtan uca destek için KolayBi’ye ulaşın.

e-Fatura ile Maliyetleri Düşürün

İşletmenizi dijitalleştirirken, maliyetlerinizi azaltın. Dijital ortamda kesilen e-Fatura; zarf, kağıt, mürekkep gibi kırtasiye faktörlerini ortadan kaldırır. İletim sırasında yaşanan kargo masrafı ise ortadan kalkmaktadır.

İşletmenize Hız Kazandırın

Faturalama süreçlerinizde klasik faturalar ile zaman kaybetmek yerine KolayBi Fatura Programı ile işletmenizde tasarruf etmeye başlayın. KolayBi’ e-Fatura ile saniyeler içinde fatura kesin ve anında müşterilerinizle paylaşın.

Faturalarınızı Güvenle Saklayın

Yasal prosedürlerin de desteklediği şekilde 10 yıl boyunca saklayabilir, dilediğiniz zaman e-faturalarınıza erişebilirsiniz. E-Fatura kesmek çok kolay ancak kaybetmesi oldukça zordur.
Credit card mockups

14 Gün Boyunca Ücretsiz Kullanın!

Şimdi KolayBi’ yi Kullanmaya Başlayın ve Ücretsiz 1000 veya 3000 e-Fatura Kontörü Fırsatından Yararlanın!

Hemen Dene
İşletmenizi Büyütün

e-Faturanın İşletmelere Sağladığı
Avantajlar Nelerdir?

KolayBi’ ile e-faturaya geçin. Hemen tasarruf etmeye başlayın.

Faturalama İşlemlerinizi Hızlandırın

e-Fatura programı geleneksel fatura yöntemlerine son vererek fatura işlemlerinin çok daha pratik ve avantajlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

e-Fatura Çevreci Çözümler Sunar

e-Fatura kağıt fatura ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir. Ancak kağıt tüketimin azaltıldığı görüldüğünde, daha çevreci bir seçenek olarak değerlendirilmektedir.

Kargo Masraflarından Kurtulun

Yer ve zaman farketmeden, dilediğiniz yerden e-fatura oluşturun ve iletin. İnternet bağlantısı olan herhangi bir yerden, tüm cihazlarınızla gönderin.

Kaybolma Riskini Ortadan Kaldırın

e-Fatura ile faturaların kaybolması, fiziksel zarar görmesi gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır. E-Faturalarınıza dilediğiniz zaman erişebilirsiniz
Merak Edilenler

e-Fatura Hakkında Sık Sorulan Sorular

Faydalı olacağını düşündüğümüz bazı soruları sizler için derledik
e-Fatura Nedir?
2010 yılından itibaren hayata geçmiş bir sistem olan e-Fatura sistemi, satıcı ile alıcı arasındaki iletişimin merkezi bir platform üzerinden gerçekleştirildiği elektronik bir belgedir.
e-Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?
e-Fatura başvuru işlemini şu şekilde sıralayabiliriz; mali mührün temin edilmesi, başvuru formunun doldurulması, GİB üzerinden başvuru yapılması ve gerekli işlemlerin ardından gerçekleşen hesap aktivasyonu. Bu işlemleri KolayBi’ aracılılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirmek için hızlı e-fatura çözümlerimizden yararlanabilir ve bizden yardım alabilirsiniz.
Kimlere e-fatura kesebilirim?
e-Fatura uygulamasına geçtikten sonra, herkese e-fatura kesebilirsiniz. Buradaki tek fark, e-fatura mükelleflerine e-fatura kesebilirken; e-fatura mükellefi olmayan kişi ve işletmelere e-arşiv fatura düzenlemeniz gerekmektedir.
e-Fatura kimlere zorunlu?
2022 yılı itibariyle brüt satış hasılatı haddi 500 bin TL ve üzeri olan belirli işletmeler ( araç alım satım kiralama firmaları, internet üzerinden satış gerçekleştirenler, otel ve turizm işletmeleri vd.) e-Fatura kullanmak zorundadır. Genel kaide ise, 2022 yılı ve sonrası 3 milyon TL ve üzeri olan işletmelerin müteakip dönemlerde e-fatura sistemine geçmesi zorunlu olarak belirlenmiştir.
e-Fatura nasıl kesilir?
Sistem üzerinden giriş yapıldıktan sonra fatura oluştur seçeneğinde fatura bilgileri girilerek işlem gerçekleştirilebilir. KolayBi’ üzerinden deneme aboneliği ya da hesap aktivasyonu sağladıktan sonra faturalarınızı elektronik fatura olarak gönderebilirsiniz.
Ücretsiz e-fatura kesebilir miyim?
KolayBi' Ön Muhasebe programını satın aldığınız takdirde kazandığınız 1.000 KONTÖR hediye ile ücretsiz olarak faturalarınızı kesebilirsiniz. KolayBi’nin bütün kullanıcılara 14 gün ücretsiz olarak sunduğu e-fatura çözümlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Bu süreci kolayca gerçekleştirebilmek için uzmanlarımızdan dilediğiniz zaman yardım alabilirsiniz.