e-Arşiv Programı

Ücretsiz Dene

e-Arşiv Nedir?

Kağıt fatura ile aynı hukuki özelliklere sahip olan e-Arşiv Fatura, elektronik ortamda hazırlanmış faturadır. e-Arşiv fatura ile elektronik fatura mükellefi olmayan işletme ve nihai kullanıcılara dijital ortamda fatura gönderimi yapılmaktadır.

Daha Az Maliyet

Faturalandırma işlemlerini dijital ortama taşıyan işletmeler; kağıt fatura saklama, gönderme gibi işlemlerden tasarruf etmektedir.

Daha Hızlı Tahsilat

Fatura işlemleri daha hızlı gerçekleşeceği için, e-arşiv fatura ile birlikte tahsilat işlemleriniz, dolayısıyla iş ve nakit akışınız hızlanacaktır.

Fiziki Faturalar Yer Kaplar

Kesilen faturalar, zamanla büyük yer kaplayacaktır. Elektronik ortamda kesilen faturalar ise, güvenli ağlarda uzun süre saklanır ve korunur.
Doğa dostu niteliğinde görsel

e-Arşiv Doğa Dostudur

Faturalarını dijitalleştiren işletmeler doğa için iyi bir şey yapmış olurlar.
E-Arşiv fatura kullanımı ile birlikte kağıt tüketimi azalmaktadır.
Credit card mockups

İstediğiniz yerden e-arşiv fatura gönderin.

e-Arşiv fatura kesmek için ofiste olmanıza gerek yok. Faturalarınızı internete erişebildiğiniz her yerden kesip teslim edin, faturalarınızı anında işleme alın.

En kolay e-Arşiv yönetimi

E-Arşiv gönderiminizde karmaşık ekranlardan kurtulun.  Faturalarınızı GİB Portala gitmeden tek tıkla oluşturun. Güvenle saklayın, raporlayın ve hızınızı arttırın!

Güvenle arşivleyin, gerektiğinde iletin!

Gönderdiğiniz e-Arşiv faturalar güvenli ağlarda saklanır. e-Arşiv faturalarınızın zaman  
kayıtlarına istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişebilirsiniz.

İstediğiniz cihazdan erişim sağlayın

KolayBi’ ile bilgisayar, tablet ya da cep telefonunuzdan e-arşiv fatura kesmek için internet bağlantısı yeter de artar. iOs ve Android işletim sistemiyle çalışan tüm cihazlarınızdan ve e-arşiv fatura oluştururken, kalan zamanda işinizi büyütmeye odaklanın!

Faturalama işlemlerinde  zaman kazanın

Faturalama süreçlerinizde zaman kaybetmekten kurtulun. KolayBi e-Arşiv Programı ile işletmenizde tasarruf etmeye başlayın. KolayBi’ e-Arşiv Fatura Programı ile saniyeler içinde e-arşiv fatura kesin ve anında müşterilerinizle paylaşın.

KolayBi' her adımda sizinle

Ön muhasebe ve finansal süreçler, bazen karmaşıklaşabilir. Bu durumda KolayBi’nin çözüm odaklı uzman destek ekibinden 09:00 - 18:00 saatleri arasında iletisim@kolaybi.com veya +90 (850) 303-0667 destek alabilirsiniz
Credit card mockups

14 Gün Boyunca Ücretsiz Kullanın!

Şimdi KolayBi’ Ön Muhasebe Programını kullanmaya başlayın ve ücretsiz e-fatura kontörü fırsatından yararlanın!

Hemen Dene
İşletmenizi Büyütün

KolayBi’ e-Arşiv Programı ile Yapabilecekleriniz Nelerdir?

KolayBi’ ile En Hızlı Şekilde e-Fatura Mükellefi Olun! Dakikalar içinde e-Fatura oluşturun, gönderin ve işlerinizi hızlandırın
çalışma ortamında poz veren beyaz gömlekli kadın

KolayBi' ile İşletmenizi Dijitalleştirin

Faturalama süreçlerinizde zaman ve para kaybetmekten kurtulun, e-Arşiv Programı ile hemen tasarruf etmeye başlayın. KolayBi’ e-Arşiv Programı ile saniyeler içinde fatura kesin.

Bütün Cihazlarınızdan Erişim İmkanı

KolayBi’ ile Android ve IOS destekleyen mobil cihazlarınızdan, bilgisayar, laptop ve tabletlerinizden e-faturalarınızı anbean görüntüleyebilirsiniz.

Pratik Kullanım ve Etkin Arayüz

KolayBi’ kullanıcı deneyimini önemseyen bir ön muhasebe ve finans platformudur. KolayBi’nin gelişmiş arayüzü ile hızlıca e-arşiv faturalarınızı iletebilir ve bütün faturalama sürecinizi görüntüleyebilirsiniz.

Kolay ve Hızlı e-Arşiv Fatura Kesin

Karmaşık portallardan kurtulun, KolayBi’ ile tek tıkla e-fatura arşivlerinizi iletin. Finansal operasyonlarınızı en kolay şekilde yürütürken, kalan zamanı daha verimli işler için kullanın. Mesela işletmenizi büyütmek için!
Merak Edilenler

e-Arşiv Fatura ile ilgili sık sorulan sorular

Faydalı olacağını düşündüğümüz bazı soruları sizler için derledik
e-Arşiv fatura nedir?
2010 yılından itibaren hayata geçmiş bir sistem olan e-Fatura sistemi, satıcı ile alıcı arasındaki iletişimin merkezi bir platform üzerinden gerçekleştirildiği elektronik bir belgedir.
e-Arşiv Fatura kesebilmek için mali mühür zorunlu mu?
e-Fatura mükellefi olmayan kullanıcıların GİB Portal üzerinden fatura kesmek için mali mühür veya e-imza şartı bulunmamaktadır .
e-Arşiv fatura kimlere kesilmektedir?
e-Arşiv fatura, e-fatura kullanıcı olmayan mükelleflere kesilmektedir.
e-Arşiv Fatura kullanım zorunluluğu nedir?
Vergi mükellefi olsun eya olmasın ,herhangi bir firmaya bir, aynı gün içerisinde 6.900 TL ve üzeri bir fatura kesecekseniz, bu faturanın e-arşiv fatura formatında olması gerekmektedir. E-Fatura kullanımı zorunlu kılınan sektörlerin, ilgili hesap dönemindeki ciro haddi baz alınarak e-Arşiv Fatura uygulaması kullanım zorunluluğu bulunmaktadır
2024 yılı e-Arşiv kesme limiti ne kadar?
Gelir İdaresi Başkanlığının yayımladığı kararlarla 2024 yılı ile birlikte, e-Arşiv vergi mükelleflerine günlük 6.900 TL ve üzeri bir fatura kesilecekse, ilgili faturanın e-arşiv fatura formatında olması gerekmektedir.
e-Arşiv fatura sistemine geçmek zorunlu mu?
1 Ocak 2020 tarihinden itibaren e-fatura mükelleflerinin e-arşiv kullanmaları zorunludur.
e-Arşiv ve e-Fatura arasındaki fark nedir?
e-Fatura yalnızca e-fatura mükelleflerine gönderilebilirken; e-arşiv ise e-fatura kullanıcı olmayan firmalara ve hatta son kullanıcı olan müşterilere gönderilebilmektedir.
KolayBi’ ile e-erşiv faturalarımı görüntüleyebilir miyim?
e-Arşiv sayesinde tüm faturalarınızı kolay bir şekilde dijital ortamda arşivlemeniz mümkün. KolayBi’ e-Arşiv fatura görüntüleme programı sayesinde ihtiyaç duyduğunuz anda sadece tek bir tıkla tüm fatura arşivlerinize ulaşabilirsiniz.
e-Arşiv Fatura kullanmanın maliyeti nedir?
e-Arşiv Portal üzerinden keseceğiniz faturalar için ücret zorunluluğu aranmamaktadır. E-Arşiv Fatura uygulamasına KolayBi’ üzerinden başvurduğunuz takdirde, tekrardan Gelir İdaresi Başkanlığında herhangi bir başvuru yapmanıza gerek kalmadan e-arşiv faturalarınızı KolayBi’ üzerinden kesebilirsiniz.
e-Arşiv sorgulama ve doğrulama nasıl yapılır?
E-Arşiv sorgulama işlemi ise efatura.gov.tr adresinden fatura numarası veya firma adıyla işlem yapılabilmektedir.

Yanıt almak istediğiniz diğer sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.