e-Arşiv Programı

Ücretsiz Dene

e-Arşiv Nedir?

Kağıt fatura ile aynı hukuki özelliklere sahip olan e-Arşiv Fatura, elektronik ortamda hazırlanmış faturadır. e-Arşiv fatura ile elektronik fatura mükellefi olmayan işletme ve nihai kullanıcılara dijital ortamda fatura gönderimi yapılmaktadır.

Daha Az Maliyet

Faturalandırma işlemlerini dijital ortama taşıyan işletmeler; kağıt fatura saklama, gönderme gibi işlemlerde n tasarruf sağlayabilmektedirler.

Daha Hızlı Tahsilat

Fatura işlemleri daha hızlı gerçekleşeceği için, e-arşiv fatura ile birlikte tahsilat işlemleriniz, dolayısıyla iş ve nakit akışınız hızlanacaktır.

Fiziki Faturalar Yer Kaplar

Kesilen faturalar, zamanla büyük yer kaplayacaktır. Elektronik ortamda kesilen faturalar ise, güvenli ağlarda saklanmaktadırlar.

e-Arşiv Fatura Doğa Dostudur

Faturalarını dijitalleştiren işletmeler doğa için iyi bir şey yapmış olurlar. Kağıt tüketimi e-arşiv fatura kullanımı ile birlikte azalmaktadır.
Credit card mockups

İstediğiniz yerden e-arşiv fatura gönderin.

e-Arşiv fatura kesmek için ofiste olmanıza gerek yok. Faturalarınızı internete erişebildiğiniz her yerden kesip teslim edin, faturalarınızı anında işleme alın.

En kolay e-Arşiv yönetimi

E-Arşiv gönderiminizde karmaşık ekranlardan kurtulun.  Faturalarınızı GİB Portala gitmeden tek tıkla oluşturun. Güvenle saklayın, raporlayın ve hızınızı arttırın!

Güvenle arşivleyin, gerektiğinde iletin!

Gönderdiğiniz e-Arşiv faturalar güvenli ağlarda saklanır. e-Arşiv faturalarınızın zaman  
kayıtlarına istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişebilirsiniz.

İstediğiniz cihazdan erişim sağlayın

KolayBi’ ile bilgisayar, tablet ya da cep telefonunuzdan e-arşiv fatura kesmek için internet bağlantısı yeter de artar. iOs ve Android işletim sistemiyle çalışan tüm cihazlarınızdan ve e-arşiv fatura oluştururken, kalan zamanda işinizi büyütmeye odaklanın!

Faturalama işlemlerinde  zaman kazanın

Faturalama süreçlerinizde zaman kaybetmekten kurtulun. KolayBi e-Arşiv Programı ile işletmenizde tasarruf etmeye başlayın. KolayBi’ e-Arşiv Fatura Programı ile saniyeler içinde e-arşiv fatura kesin ve anında müşterilerinizle paylaşın.

KolayBi' her adımda sizinle

Ön muhasebe ve finansal süreçler, bazen karmaşıklaşabilir. Bu durumda KolayBi’nin çözüm odaklı uzman destek ekibinden 09:00 - 18:00 saatleri arasında iletisim@kolaybi.com veya +90 (850) 303-0667 destek alabilirsiniz
Credit card mockups

7 Gün Boyunca Ücretsiz Kullanın!

Şimdi KolayBi’ yi Kullanmaya Başlayın ve Ücretsiz 600 veya 1800 e-Fatura Kontörü Fırsatından Yararlanın!

Hemen Dene
İşletmenizi Büyütün

KolayBi’ e-Arşiv Programı ile Yapabilecekleriniz Nelerdir?

KolayBi’ ile En Hızlı Şekilde e-Fatura Mükellefi Olun! Dakikalar içinde e-Fatura oluşturun, gönderin ve işlerinizi hızlandırın
çalışma ortamında poz veren beyaz gömlekli kadın

KolayBi' ile İşletmenizi Dijitalleştirin

Faturalama süreçlerinizde zaman ve para kaybetmekten kurtulun, e-Arşiv Programı ile hemen tasarruf etmeye başlayın. KolayBi’ e-Arşiv Programı ile saniyeler içinde fatura kesin.

Bütün Cihazlarınızdan Erişim İmkanı

KolayBi’ ile Android ve IOS destekleyen mobil cihazlarınızdan, bilgisayar, laptop ve tabletlerinizden e-faturalarınızı anbean görüntüleyebilirsiniz.

Pratik Kullanım ve Etkin Arayüz

KolayBi’ kullanıcı deneyimini önemseyen bir ön muhasebe ve finans platformudur. KolayBi’nin gelişmiş arayüzü ile hızlıca e-arşiv faturalarınızı iletebilir ve bütün faturalama sürecinizi görüntüleyebilirsiniz.

Kolay ve Hızlı e-Arşiv Fatura Kesin

Karmaşık portallardan kurtulun, KolayBi’ ile tek tıkla e-fatura arşivlerinizi iletin. Finansal operasyonlarınızı en kolay şekilde yürütürken, kalan zamanı daha verimli işler için kullanın. Mesela işletmenizi büyütmek için!
Merak Edilenler

e-Arşiv Fatura ile ilgili sık sorulan sorular

Faydalı olacağını düşündüğümüz bazı soruları sizler için derledik
e-Arşiv fatura nedir?
2010 yılından itibaren hayata geçmiş bir sistem olan e-Fatura sistemi, satıcı ile alıcı arasındaki iletişimin merkezi bir platform üzerinden gerçekleştirildiği elektronik bir belgedir.
e-Arşiv Fatura kesebilmek için mali mühür zorunlu mu?
e-Fatura mükellefi olmayan kullanıcıların GİB Portal üzerinden fatura kesmek için mali mühür veya e-imza şartı bulunmamaktadır .
e-Arşiv fatura kimlere kesilmektedir?
e-Arşiv fatura, e-fatura kullanıcı olmayan mükelleflere kesilmektedir.
e-Arşiv Fatura kullanım zorunluluğu nedir?
Vergi mükellefi olan bir firmaya, aynı gün içerisinde 2000TL üzeri bir fatura kesecekseniz, bu faturanın e-arşiv fatura formatında olması gerekmektedir. Vergi mükellefi olmayan bir işletmeye aynı gün içerisinde 5000TL üzeri fatura kesecekseniz, ilgili faturanın yine e-arşiv fatura olması zorunludur. e-Fatura kullanımı zorunlu kılınan sektörlerin, ilgili hesap dönemindeki ciro haddi baz alınarak e-Arşiv Fatura uygulaması kullanım zorunluluğu bulunmaktadır
2023 yılı e-Arşiv kesme limiti ne kadar?
Gelir İdaresi Başkanlığının yayımladığı kararlarla 2023 yılı ile birlikte, e-Arşiv vergi mükelleflerine günlük 5.000 TL'den 4.400 TL'ye vergi mükellefi olmayanlara aynı günde kesilen e-arşiv limiti 30.000 TL'den 5.000 TL'ye düşürüldü.
e-Arşiv fatura sistemine geçmek zorunlu mu?
1 Ocak 2020 tarihinden itibaren e-fatura mükelleflerinin e-arşiv kullanmaları zorunludur.
e-Arşiv ve e-Fatura arasındaki fark nedir?
e-Fatura yalnızca e-fatura mükelleflerine gönderilebilirken; e-arşiv ise e-fatura kullanıcı olmayan firmalara ve hatta son kullanıcı olan müşterilere gönderilebilmektedir.
KolayBi’ ile e-erşiv faturalarımı görüntüleyebilir miyim?
e-Arşiv sayesinde tüm faturalarınızı kolay bir şekilde dijital ortamda arşivlemeniz mümkün. KolayBi’ e-Arşiv fatura görüntüleme programı sayesinde ihtiyaç duyduğunuz anda sadece tek bir tıkla tüm fatura arşivlerinize ulaşabilirsiniz.
e-Arşiv Fatura kullanmanın maliyeti nedir?
e-Arşiv Portal üzerinden keseceğiniz faturalar için ücret zorunluluğu aranmamaktadır. E-Arşiv Fatura uygulamasına KolayBi’ üzerinden başvurduğunuz takdirde, tekrardan Gelir İdaresi Başkanlığında herhangi bir başvuru yapmanıza gerek kalmadan e-arşiv faturalarınızı KolayBi’ üzerinden kesebilirsiniz.
e-Arşiv sorgulama ve doğrulama nasıl yapılır?
E-Arşiv sorgulama işlemi ise efatura.gov.tr adresinden fatura numarası veya firma adıyla işlem yapılabilmektedir.

Yanıt almak istediğiniz diğer sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.