Kolay Raporlama Programı

Ticari süreçlerinizin işletmeniz üzerindeki sonuçlarını ön muhasebe raporları ile kolayca takip edin.
Şirketinizin durumunu istediğiniz an görerek, büyümenizi sağlayacak kararlar alın!

Hemen Dene
Yakın çekim kağıt tutan el görseli

Temel ön muhasebe raporları ve çok daha fazlası

KolayBi’de hem ürün yönetimi hem finansal yönetiminizi konu alan birçok farklı raporu bulabilirsiniz.

Finansal raporlama ikonu

KDV raporu

Faturalarınız özelinde ödediğiniz toplam vergi miktarını inceleyin.
Proje gelir gider takibi görseli

Gider raporu

Şirketinizin giderlerini dilediğiniz an en doğru verilerle raporlayın.

Stok raporu

Üzerinden işlem yaptığınız tüm ürünlere ait stok durumunu görüntüleyin.
Credit card mockups

Kazanç ve harcamalarınız ne durumda? Anında öğrenin

İşletmenizin elde ettiği kazanç ve harcadığı giderleri düzenli olarak takip etmeniz gerekir. KolayBi’ ile finansal durumunuza istediğiniz her an ulaşın, şirketinizin getirisini kontrol altında tutun.

İhtiyacınız olan ön muhasebe raporunu oluşturun

Sürekli yükselen bir şirket olmak, her detayı iyi takip etmeyi gerektirir. Şirketinizle ilgili tüm süreçlerde ipleri elinizde tutmak için farklı raporlardan yararlanın. Stok raporu, KDV raporu, çek raporları gibi birçok farklı konu için raporlar oluşturun.

Hızlı raporlar, hızlı kararlar almanızı kolaylaştırır!

Geçen kış sattığınız ürün, bu yılki üründen fazla mı kâr getirdi? Bunu öğrenip hızlı aksiyon almanız için sadece birkaç dakikada rapor oluşturabilirsiniz. Belirlediğiniz tarih aralığına ait en hızlı raporları almak için, KolayBi’yi kullanın.

14 Gün Boyunca Ücretsiz Kullanın!

Şimdi KolayBi’ Ön Muhasebe Programını kullanmaya başlayın ve ücretsiz e-fatura kontörü fırsatından yararlanın!

Hemen Dene
İşletmenize Özel Çözümler

Finansal Operasyonlara Ön Muhasebe Programı Çözümleri

Zamanınızı alan tüm finansal operasyonlarınızı hızlandırın. KolayBi’ ile cari, fatura, nakit akışı takibi, stok yönetimi süreçlerinizi tek ekrandan yönetin!

Ön Muhasebe Raporlama Programı

Şirketlerin günlük ticari hareketleri, faaliyetleri ve ilişkileriyle ilgili bilgi sahibi olmasını sağlayan alana ön muhasebe denir. Her ölçekten firmanın finansal açıdan güncel durumları hakkında bilgi edinebilmesi için oldukça önemlidir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle ön muhasebe yazılımları sayesinde tüm ön muhasebe işleri yapılabiliyor. İşletmelerin kendi finansal durumunu takip etmesini kolaylaştırır ve işletme devamlılığı açısından çok önemlidir.

Ön Muhasebe Programında Neler Olmalıdır?

İyi bir ön muhasebe ve stok programı belli özelliklere ve birçok işi yapabilme kapasitesine sahip olmalıdır. Ön muhasebe programlarında yer alması gerekenler aşağıda kısaca açıklanmıştır:

 • Cari Hesap Takibi: Tedarikçiler ve müşteriler arasındaki alım satım işlemleri görülmeli; ödemelerin ne zaman yapılacağı ve alınacağı takip edilmelidir.
 • Stok ve Depo Giriş-Çıkış Takibi: Depodaki ürünlerin takibi yapılarak ürünler tükenmeden tedarik edilmelidir.
 • Banka Hesap Takibi: Banka hesabına yapılan havaleler, ödenen çekler, yatırılan ve çekilen paralar, firmanın nakit akışını takip etmeyi sağlar.
 • Senet Takibi: Nakit harici yapılan alım satımlarda kullanılan çekler takip edilerek vadeleri dolmadan tahsil edilebilir ve ödeme yapılabilir.
 • Fatura İşlemleri Takibi: Fatura ile yapılan alım satımlarda, sevkiyatta ve teslimde faturalar hazırlanmalı; takip edilmelidir.
 • Personel Takibi: Muhasebe raporlama programı sayesinde personellerin maaşları, vergi giderleri, primleri takip edilebilir.

Ön Muhasebe Programı Neden Önemlidir?

Ön muhasebe, her ölçekteki firmanın kısa ve uzun vadede verimli olmasında etkilidir. Bu neden ön muhasebe verilerine önem verilmelidir. Ön muhasebe raporlama programı sahip olduğu avantajlarla birçok avantaj sunar. Bu avantajlardan bazıları aşağıda verilmiştir:

 • Hızlı ve kolay bir şekilde e-fatura ve e-irsaliye oluşturulabilir.
 • Stok ve depo yönetimi yapılabildiği gibi maliyetler ve satış sonrası kârlar da takip edilebilir.
 • Her yerden ve tüm cihazlardan kolayca bağlanabilir. Böylece 7/24 nakit akışı, gelir gider yönetimi, kâr seviyesi takip edilebilir.
 • Şirketlerin finansal durumunu anlık olarak görmelerini ve raporlamalarını sağlar.
 • Birden fazla personel sisteme dahil edilebilir. Veriler üzerinde herkesin işlem yapabilmesi sağlanır.
 • İş gücü ve zamandan tasarruf etme imkanı sunar.

Profesyonel ve güvenilir bir şekilde çalışmak isteyen küçük, orta ya da büyük ölçekli firmalar, ön muhasebe raporlama programı kullanarak bu avantajlara sahip olabilir.

Ön Muhasebe Programı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Küçük ve orta ölçekli bir şirketiniz varsa, ön muhasebe programı seçiminde güvenirliğe çok dikkat etmelisiniz. Çünkü ön muhasebe uygulama örnekleri sundukları en küçük bir güvensizlikte işlerinizin ciddi anlamda aksamasına neden olabilir. Ayrıca seçim yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Program içinde yer alan hizmetler ihtiyaçlarınıza hitap ediyorsa tercih edebilirsiniz. Bu programların eğitimleri ve modüllerini incelemelisiniz. Ayrıca müşteri destek ekibine kolay bir şekilde ulaşabilmek de seçim konusunda önemli bir kriterdir.

Ön muhasebe bilgisayar programları arasında yer alan web tabanlı programlar, özellikle online kullanım avantajı sunduğu için daha güvenilirdir. Herhangi bir kurulum yapmadan web sitesi aracılığıyla programa giriş yapılabilir. Ayrıca online olarak güncelleme yapmak mümkündür. Bununla birlikte bilgisayarda herhangi bir sorun oluşursa, verilere başka bir akıllı cihazdan ulaşılabilir. Ön muhasebe işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmek ve firmanızın finansal durumu hakkında bilgi sahibi olabilmek için bu programları kullanmalısınız.

Ön Muhasebe Raporlama Nedir?

Firmaların günlük ticari hareketleri ve faaliyetlerini gösteren belgeye ön muhasebe raporu adı verilir. Ön muhasebe raporlama sayesinde finansal durum hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Ön Muhasebe Raporlama Ne İşe Yarar?

Küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlerin ticari faaliyetlerle ilgili veriler sunan ön muhasebe raporlama; tahsilat, nakit akışı, satış gibi bilgilere kolay ve hızlı şekilde ulaşmayı sağlar.