E-fatura kontörü satın alımlarınızda en iyi fiyat garantisi KolayBi’de

Detaylı Bilgi

e-İhracat Faturası Programı

Ücretsiz Dene

e-İhracat Faturası Nedir?

e-İhracat Faturası, yurtdışına yapılan mal hizmet satışları karşılığında müşterinin ödemesi gereken miktarı gösteren ve elektronik ortamda düzenlenen belgedir.

e-İhracat faturanız kaybolmasın

Dilediğiniz her an sadece birkaç tıkla tüm e-İhracat faturası arşivinizi görüntüleyin. Faturalarınızı aramaya gerek kalmadan dilediğinizde ulaşın.

Mikro ihracatta hızınızı artırın

15.000€ işlem sınırı ve 300KG  altında olan gönderileriniz için e-faturalarınızı oluşturabilir,  gümrük çıkış belgesi ile müşterilerinize iletebilrisiniz.
Online ortamda projelerin yönetimini nitelendiren ikon

Ön muhasebeniz ile entegre

KolayBi' ile internete eriştiğiniz her yerden fatura oluştururken tüm ön muhasebe ve finans verilerinizi tek ekrandan takip edebilirsiniz.
Doğa dostu niteliğinde görsel

Doğa dostu

e-İhracat Faturası keserek, doğa için olumlu bir adım atmış olursunuz. E-İhrcat Faturası ile kağıt tüketimi ve koçan kullanımı en az seviyeye düşmektedir.
Credit card mockups

İhracat süreçlerinize ait faturalama süreçlerini kolaylaştırın!

Faturalandırma, ihracat süreçlerinizin önemli bir parçası. KolayBi’ e-İhracat Faturası ile siz de işlemlerinizin tamamını tek bir ekrandan yönetebilirsiniz!

e-İhracat Faturası ile Tasarruf Etmeye Başlayın!

İhracat işlemlerinizde faturalamaya fazladan para harcamayı bırakın. e-İhracat faturalarınız için KolayBi’nin uygun fiyatlı e-Kontör paketleriyle tanışın!

Tüm e-İhracat süreçlerinizi tek ekrandan takip edin!

İşletmenizin tüm e-İhracat süreçlerin tek bir ekrandan görüntüleyerek işlemlerinizi kolaylaştırın. Kontrol daima sizde olsun!

14 Gün Boyunca Ücretsiz Kullanın!

Şimdi KolayBi’ Ön Muhasebe Programını kullanmaya başlayın ve ücretsiz e-fatura kontörü fırsatından yararlanın!

Hemen Dene
Merak Edilenler

e-İhracat Faturası ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Faydalı olacağını düşündüğümüz bazı soruları sizler için derledik
KolayBi’ ile e-ihracat faturası kesebilir miyim?
Kullanışlı arayüzü ile KolayBi’ üzerinden yurtdışı satışlarınıza ait e-ihracat faturalarınızı anında oluşturabilirsiniz. Kolayca başvuru yapabilir, oluşturduğunuz faturalarla tahsilat süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz. Kestiğiniz e-Faturalarınızı gümrük ve ticaret bakanlığına göndererek fatura resmileştirme sağlayabilirsiniz. KolayBi’ ile otomatik GTIP kodu tanımlayabilir, sonraki faturalarınıza işleyebilirsiniz. Ön tanımlı ülke seçenekleri ile doldurulması zorunlu alanları kolayca doldurabilirsiniz. Toplu fatura oluşturabilir ve müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.
e-İhracatta e-Fatura Kullanımı Zorunlu mu?
Yurtdışına satış yapan işletmelerin gerçekleştirdiği her satış için e-ihracat faturası kesme yükümlülüğü bulunmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir işletme, internetten satış yaptığı takdirde de fatura kesmek zorundadır. Bazı işletmeler faturalarını e-arşiv ile düzenleyebilirken, bazı işletmelerin ise e-ihracat faturalarını e-fatura olarak düzenlemesi gerekir.
e-İhracat Faturası Nedir?
Yurtdışına yapılan satış işlemlerinde düzenlenen faturalara e-ihracat faturası denmektedir. İhracat faturası düzenlemek için e-fatura mükellefi olma zorunluluğu aranmaz. İhracat faturası gümrük çıkış beyannamesi ile gönderilir.
Mikro İhracat Faturası Nedir?
Ağırlığı 300 KG ve altında olan gönderilerin, 15 Bin Avro işlem sınırı ile belirlenmiş işlem haddi ile, Gümrük Yönetmeliği'nce belirlenen bazı ürünler dışında, gümrük işlemlerine takılmadan ETGB belgesi ve maliye bakanlığı onaylı olarak kesilen fatura türüne mikro ihracat faturası denmektedir.

Yanıt almak istediğiniz diğer sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.