Pazaryeri Entegrasyonu ile e-Ticaret İşlemlerinizi Kolaylaştırın

Pazaryeri Entegrasyonu, pazaryerlerinde mağaza açarak satış yapan işletmelerin operasyonel ve finansal süreçlerini kolaylaştıran entegrasyon modelidir.

İçerik Üreticisi
Ertuğrul Karakaş
Tahmini Okuma Süresi
{Reading Time}
 dakika

e-Ticaretin en güçlü ve etkili kanallarından olan pazaryerlerinde mağazası olan işletmeler Pazaryeri Entegrasyonu kullanarak operasyonel ve finansal süreçlerini kolaylaştırıyor. Birden fazla pazaryerinde mağazası olan işletmeler, her mağazalarına tek tek ürün ve stok girişi yapmak, tek tek manuel olarak fatura ve kargo fişi hazırlamak yerine Pazaryeri Entegrasyonu ile tüm bu süreçleri otomatik hale getirebiliyor. 

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri Entegrasyonu, pazaryerlerinde mağaza açarak satış yapan işletmelerin operasyonel ve finansal süreçlerini kolaylaştıran entegrasyon modelidir. Pazaryeri Entegrasyonu ile pazaryeri mağaza sahipleri otomatik faturalama ve kargo barkodu hazırlama sürecine geçer ve tüm işlemlerini tek bir panelden yönetebilir. 

Pazaryeri Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

Mağazalara düşen siparişlere ait bilgiler otomatik olarak çekilerek faturalandırmaya hazırlanır. e-Fatura veya e-arşiv faturalar manuel olarak herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan otomatik olarak oluşturulur. Kargo barkodu ve kargo fişleri de otomatik olarak hazırlanarak çıktı almaya hazır hale getirilir. Böylece zaman alacak tüm bu işlemler dakikalar içerisinde gerçekleşmiş olur.

Yengeç’in Pazaryeri Entegrasyonu KolayBi'de Nasıl Kullanılır?

KolayBi' - Yengeç Entegrasyonu, KolayBi' de hesap açıktan sonra ek özellikler modülüne tıklandıktan sonra Yengeç paketine tıklanarak, ilgili e-ticaret veya pazaryeri entegrasyon paketi seçilerek ödeme tamamlanır ve kullanıma başlanılır.

ADIM 1

ADIM 2

Pazaryeri Entegrasyonu ile e-Ticaret İşlemlerinizi Kolaylaştırın

Pazaryeri Entegrasyonu ile e-Ticaret İşlemlerinizi Kolaylaştırın

Pazaryeri Entegrasyonu Özellikleri Nelerdir?

Yengeç’in Pazaryeri Entegrasyonu’nda fatura, kargo, sipariş, stok entegrasyonu ve günlük işlem raporu özellikleri bulunmaktadır.

Pazaryeri Fatura Entegrasyonu Nedir?

Yengeç'in dikkat çekici özelliklerinden olan Pazaryeri Fatura Entegrasyonu, pazaryeri mağazalarının siparişlerine ait e-fatura ve e-arşiv faturaları otomatik olarak hazırlamak için geliştirilmiştir.

Yengeç’in Entegre Olduğu Ön Muhasebe Programları Nelerdir?

Yengeç, KolayBi’ ön muhasebe programıyla entegredir.

KolayBi’ Entegrasyonu

Yengeç'in KolayBi' Entegrasyonu modeli web tabanlı bir ön muhasebe programı olan KolayBi' arasında kurulan entegrasyon modelidir. KolayBi' Entegrasyonu ile mağazalar otomatik faturalamaya geçer ve gelir-gider takibini yapabilir, finansal durumlarını gösteren raporlar alabilir.

Pazaryeri Kargo Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri Kargo Entegrasyonu, Yengeç'in anlaşmalı olduğu kargo firmalarıyla çalışan pazaryeri mağaza sahiplerinin kargo sürecini hızlandıran entegrasyon modelidir. Yengeç, Aras Kargo, Sürat Kargo, Git Kargo, UPS Kargo, MNG Kargo ve Yurtiçi Kargo ile entegredir.

Aras Kargo Entegrasyonu Nedir?

Yengeç Aras Kargo Entegrasyonu ile, Aras Kargo ile çalışan pazaryeri mağazalarının siparişlerinin adres bilgileri otomatik olarak çekilerek kargo barkodu oluşturulur. Oluşturulan kargo barkodları, kargo fişleri ile birlikte Yengeç paneli üzerinden çıktı olarak alınabilir ya da bilgisayarlara indirilebilir. Oluşturulan kargo barkodunun, paketin teslimi sırasında kargo görevlisi tarafından okutulmasıyla kargo takip kodu oluşur. Bu kod işletmenin yaptığı ayarlara göre hem mağazaya hem de müşteriye e-posta olarak gönderilir.

Sürat Kargo Entegrasyonu Nedir?

Sürat Kargo ile çalışan pazaryeri mağaza sahiplerinin yararlanabileceği kargo entegrasyonudur. Sürat Kargo Entegrasyonu ile otomatik kargo barkodu hazırlanır ve barkotlu kargo fişleri PDF formatında yazdırılmaya ve indirilmeye hazır hale gelir. Kargo barkodunun okutulması ile oluşan kargo takip kodları da ayarlara göre mağazaya ve müşteriye e-posta olarak iletilebilir.

Git Kargo Entegrasyonu Nedir?

Git Kargo Entegrasyonu da pazaryeri mağazalarının kargo sürecini hızlandıran bir sistemdir. Git Kargo Entegrasyonu aracılığıyla siparişlerin adres bilgileri otomatik olarak Git Kargo hesabına gönderilir. Herhangi bir manuel işleme gerek kalmadan siparişin barkodu oluşturulur ve barkodlu kargo fişleri yazdırılmaya hazır hale getirilir.  

UPS Kargo Entegrasyonu Nedir?

UPS Kargo Entegrasyonu ile Yengeç panelinde kargo barkodu ve kargo fişleri otomatik olarak oluşturulur. PDF dokümanı olarak görüntülenebilen barkodlu kargo fişleri yazdırılmaya hazır hale gelir. Bu barkodun okutulmasıyla oluşan kargo takip kodları da yapılan ayarlara göre mağazalara ve müşterilere e-posta olarak iletilir.

Yurtiçi Kargo Entegrasyonu Nedir?

Yurtiçi Kargo ile çalışan pazaryeri mağaza sahipleri Yengeç'in Yurtiçi Kargo Entegrasyonu ile kargo barkodlarının otomatik olarak oluşmasını, barkodlu kargo fişlerinin yazdırılmasını ve barkodun okutulmasıyla oluşan kargo takip kodunun müşterilere iletilmesini sağlar.

MNG Kargo Entegrasyonu Nedir?

Yengeç'in diğer kargo entegrasyonlarında olduğu gibi MNG Kargo Entegrasyonu ile de kargo barkodu ve kargo fişleri dakikalar içerisinde otomatik olarak oluşturulur. Mağaza sahibinin manuel olarak herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Oluşturulan kargo barkodları, kargo görevlisi tarafından okutulduktan sonra bir kargo takip kodu oluşur ve bu kod işletme dilerse mağazalara ve müşterilere iletilir.  

Pazaryeri Stok Entegrasyonu Nedir?

Yengeç Stok Entegrasyonu ile mağazalardaki ürünlerin ön muhasebede karşılığı belirtilir ve ürün özelinde KDV oranı tanıma hizmetinden yararlanılır. Ön muhasebe üzerinde eşleştirilmesi yapılan ürünler satıldığında ön muhasebede de stokları otomatik olarak güncellenir.

Pazaryeri Sipariş Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri Sipariş Entegrasyonu ile mağazalara gelen siparişlerin bilgileri otomatik olarak ön muhasebe programına gönderilir. Mağazadan çekilen siparişler bu işlemlerin ardından faturalandırmaya hazır hale gelir.

Pazaryeri Soru-Cevap Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri Soru-Cevap Entegrasyonu, mağazalara gelen müşteri sorularını Yengeç paneline aktarır. İşletmeler Yengeç paneli üzerinden soruları yanıtlayarak pazaryerinde de yayınlanmasını sağlar.

Yengeç’in Soru-Cevap Entegrasyonu Hangi Pazaryerlerinde Desteklenir?

Soru-cevap entegrasyonu ; N11, Hepsiburada ve Trendyol pazaryerlerinde kullanılabilmektedir.

Yengeç’in Pazaryeri Entegrasyonu Hangi Pazaryerlerini Destekler?

Yengeç’in pazaryeri entegrasyonu e-ticaret için kullanılabilecek en popüler pazaryeri platformlarını destekler.

Yengeç Pazaryeri Entegrasyonu

Akakçe Entegrasyonu Nedir?

Yengeç Akakçe Entegrasyonu, Akakçe pazaryerinde mağaza sahiplerinin faturalarının otomatik olarak hazırlanması ve müşterilere gönderilmesi, kargo barkodlarının oluşturulması, barkodlu kargo fişinin yazdırılması ile günlük satış raporları alması için geliştirilen entegrasyon modelidir.

Hepsiburada Entegrasyonu Nedir?

Yengeç-KolayBi' Hepsiburada Entegrasyonu ile Hepsiburada pazaryeri mağaza sahipleri fatura ve barkodlu kargo fişleri otomatik olarak oluşur. Yengeç, işletmelerin ayarlarına göre hazırlanan faturaları resmileştirerek müşterilere gönderir. Mağaza sahibinin manuel olarak herhangi bir müdahale yapmasına gerek kalmaz.

Amazon Entegrasyonu Nedir?

Amazon Entegrasyonu, Yengeç tarafından Amazon pazaryerinde mağazası olan işletmelerin süreçlerini kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Amazon Entegrasyonu mağaza sahiplerinin fatura ve barkodlu kargo fişi hazırlama süreci otomatikleştirilir. Sipariş ve stok entegrasyonu ile stokta olmayan ve iptale maruz kalan siparişler minimuma indirilir.

Morhipo Entegrasyonu Nedir?

Morhipo Entegrasyonu ile Morhipo mağazası olan işletmeler sipariş, fatura ve kargo süreçlerinizi otomatikleştirerek zamandan tasarruf eder. Günlük İşlem Raporu ile de mağazalarının durumunu analiz edebilir.

ÇiçekSepeti Entegrasyonu Nedir?

ÇiçekSepeti Entegrasyonu ile işletmeler mağazalarına gelen siparişlerin bilgileri otomatik olarak çekilerek ön muhasebe programına aktarılır. İşletmeler, ürünleri ön muhasebe üzerinde eşleştirerek güncel stok takibi yapabilir. Yengeç tarafından faturalar ve kargo barkodları otomatik olarak oluşturulur. Günlük İşlem Raporu hizmeti ile de günlük yapılan satışların ve kazançların durumunu takip edebilirler.

N11 Entegrasyonu Nedir?

İşletmeler, N11 Entegrasyonu ile Yengeç'in stok, sipariş, kargo, fatura entegrasyonu, e-arşiv entegrasyonu ve Günlük İşlem Raporu özelliklerinden yararlanarak mağazalarının süreçlerini otomatik hale getirerek iş yükünü hafifletme şansına sahip olur.

ePttAVM Entegrasyonu Nedir?

İşletmeler ePttAVM mağazalarını, Yengeç'in ePttAVM Entegrasyonu'na entegre ederek tüm işlemlerini tek bir panelden yönetebilir, otomatik faturalamaya geçebilir. Faturalandırılan siparişlerin adres bilgileri kargo firmasına gönderilerek kargo barkodu oluşturulur.

Novadan Entegrasyonu Nedir?

Novadan pazaryerinde eczanesi bulunan işletmeler Yengeç'e entegre olarak fatura ve kargo barkodlarının otomatik olarak oluşmasını sağlar. Sipariş ve stok entegrasyonu özelliklerinden yararlanabilir ve günlük satış raporları alabilir.

Etsy Entegrasyonu Nedir?

Etsy pazaryerinde özel tasarım ürünlerini satan mağazalar için geliştirilen Etsy Entegrasyonu ile hızlı faturalama ve otomatik kargo barkodu oluşturma özelliklerinden yararlanılabilir.

Lidyana Entegrasyonu Nedir?

Lidyana mağazasını, Yengeç'in Lidyana Entegrasyonu'na entegre eden işletmeler sipariş, stok, fatura, kargo entegrasyonu ve günlük işlem raporu hizmetlerinden yararlanabilir. Böylece iş yüklerini hafifletmiş ve zamandan tasarruf etmiş olurlar.

FarmaBorsa Entegrasyonu Nedir?

Yengeç'in bir diğer eczane pazaryeri entegrasyonu olan FarmaBorsa Entegrasyonu ile işletmelerin sipariş ve adres bilgileri otomatik olarak çekilerek fatura ve kargo barkodu dakikalar içerisinde hazır hale gelir. Böylece manuel hazırlamada yapılabilecek hata payı minimuma indirilir ve süreçler hızlanır.

Trendyol Entegrasyonu Nedir?

Türkiye'nin en çok üyesine sahip pazaryerlerinden biri olan Trendyol'da mağazası bulunan işletmeler yoğun sipariş dönemlerini Yengeç ile kolaylaştırabilir. Tüm süreci tek bir panelden yönetebilecekleri gibi herhangi bir manuel işleme gerek kalmadan Yengeç tarafından fatura ve barkodlu kargo fişleri otomatik olarak hazırlanır. Günlük yapılan siparişlere dair raporlar alarak mağazalarının durumunu görebilirler.

Farmazon Entegrasyonu Nedir?

Farmazon Entegrasyonu, Farmazon pazaryerinde bulunan eczane sahipleri Yengeç'in sipariş, stok, fatura, e-arşiv fatura, kargo entegrasyonu ve günlük işlem raporu özelliklerinden faydalanabilirler.

Pazaryeri Entegrasyonu ile e-Ticaret İşlemlerinizi Kolaylaştırın

Pazaryeri Entegrasyonu İçin Neden Yengeç’i Tercih Etmeliyim?

Yengeç Pazaryeri Entegrasyonu ile pazaryerlerinde mağazası bulunan işletmeler yoğun geçen sipariş dönemlerinde önemli avantajlara sahip olur. Pazaryeri mağazalarını Yengeç'e ederek iş yüklerini hafifletirler ve zamandan tasarruf ederler. Birden fazla pazaryerinde mağazası bulunan işletmeler Yengeç ile tek bir panelden tüm süreçlerini yönetebilir.

Yengeç’in Pazaryeri Entegrasyonu ile ilgili bilgi almak ve 15 gün ücretsiz denemek için https://yengec.co adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ertuğrul Karakaş
KolayBi' İçerik Yazarı