Pazaryeri Nedir? Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Sağlanır?

Pazaryeri Nedir?

Günümüzün getirdiği şartlar doğrultusunda her işimizi çevrimiçi yapar hale geldik. Haliyle ürün veya hizmet aldığımız ortamlarda giderek dijitalleşti. Örneğin fiziki olarak bir alışveriş mağazası oluşturmaktansa online olarak mağazalar kurulmaya başlandı. Diğer bir ifadeyle; alışılagelen fiziki pazar yerlerinde yapılan, tedarikçi-müşteri alışverişinin, dijital ortamda bir araya gelerek oluşturulmuş haline pazaryeri denir. Belirli bir komisyon karşılığında e-ticaret siteleri içerisinde online mağazanızı açabilir ve ürünlerinizin satışını bu tür pazaryerleri üzerinden sağlayabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Sağlanır?

İnternet üzerinde alıcıların ve satıcıların bir araya geldiği mecraların pazaryeri olarak adlandırılığını biliyoruz. Pazaryeri entegrasyonu ise ürünlerini satmak için kullandığınız platformları birbirine bağlamak demektir. Özetlemek gerekirse, kullanılan farklı uygulamalar arasındaki iletişimi sağlayan ve veri alışverişi yapan yazılımların sunduğu hizmet olarak tanımlanabilir. Örneğin birden fazla e-ticaret sitesi üzerinden ürün satışı yapıyor iseniz bu tür entegrasyonlar ile stok miktarınızı ya da nakit akışlarınızı tek bir sistem üzerinden takip edebilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyon Firmaları

 • StockMount
 • Tamentegre
 • Artgroup
 • Sopyo
 • T-Soft Connect
 • Sentos
 • Propars

Ücretsiz Pazaryeri Entegrasyonu KolayBi’de!

StockMount’a kayıtlı tüm e-Ticaret mağazalarınızı KolayBi’ye entegre edin, siparişlerinizin ön muhasebe yönetiminde rahat edin!

KolayBi’ ön muhasebe programınız ile mağazalarınızın entegrasyonunu StockMount üzerinden sağlayabilirsiniz. StockMount; pazaryerleri ve e-Ticaret sitelerinizi (N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Amazon ve Trendyol vb.) tek bir platformdan yönetmenizi sağlayan bir web uygulaması olarak tanımlanabilir.

Sanal pazaryeri mağazalarınızdaki operasyonlarınızı yönetirken, ön muhasebe kayıtlarınızı da güncel tutmak için yapmanız gereken tek şey, mevcut StockMount hesabınızı KolayBi’ye entegre etmek!

Üstelik QNB Finansbank Dijital Köprü kampanyası ile KolayBi’ gibi StockMount’u da 2022’ye kadar ücretsiz kullanabilirsiniz! İncelemeye hemen başlayın!

Peki KolayBi’ StockMount Entegrasyonu Avantajları Neler?

 • Online mağazalarınızdan aldığınız siparişlerin ve yaptığınız satışların finansal takibini kolaylaştırabilme imkanına sahip olursunuz.
 • Online siparişleriniz anında KolayBi’ye aktarılır, faturalarınızı hızlıca oluşturabilirsiniz.
 • Faturalarınızı dilerseniz sistem içerisinde oluşturduğunuz şablonlarla yazdırabilirsiniz.
 • Dilerseniz e-Fatura & e-Arşiv formatında müşterilerinize gönderebilirsiniz.
 • Verilerin toplu halde görünümünü sağlayarak sipariş ve fatura takibinizi tek ekran üzerinden yönetebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler:

Ücretsiz kullanmaya başlayın!

En iyi ön muhasebe programını ilk 14 gün ücretsiz kullanın! Şimdi KolayBi’ yi Kullanmaya Başlayın ve Ücretsiz 1000 veya 3000 e-Fatura Kontörü Fırsatından Yararlanın!