KOSGEB Nedir? KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB, Ülkemizde maddi ,manevi ihtiyaçların karşılanabilmesi adına orta ve küçük ölçekli işletmelerin hacmini ve sanayideki payını arttırır.

İçerik Üreticisi
Ertuğrul Karakaş
Tahmini Okuma Süresi
{Reading Time}
 dakika

KOSGEB Nedir?

KOSGEB Ticaret hayatına girmek isteyen, yeni bir iş, yeni bir kazanç sağlamak isteyen küçük girişimlerin yardımına koşan bir kuruluş. Eski adıyla Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yeni ismiyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak görevine devam etmektedir. 1990 yılında kurulmuştur. Açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'dır.

Konuyla ilgili içerik: İşletmeler İş Planı Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli?

KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB desteklerinden yararlanmak için yapmanız gereken birkaç küçük adım bulunmaktadır. Sırasıyla ; 

KOSGEB Başvurusunu Kimler Yapabilir?

KOSGEB başvurusu yapmak isteyen adaylar için yapılan kurum tarafından verilen iş kurma danışmanlığı eğitimini ve Girişimcilik programını tamamlayarak sertifika almaları ve iş planını sunmaları yeterlidir.

Desteklenecek Projeler

KOSGEB, KOBİ’lerin;

istihdam, ihracat, pazar payı, kalite ve verimlilik, maliyet düşürücü, hizmet kalitesi yükseltici, bölgesel gelişim düzeyine yarar sağlayıcı, kaynakların etkin ve verimli kullanımını sağlayıcı, müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmaya yönelik projelerini desteklemektedir.

KOBİ'lerin sürdürürebilirliğini ve verimliliğini artıran KolayBi'yi 14 Gün Ücretsiz Deneyin!

Destekler

Ertuğrul Karakaş
KolayBi' İçerik Yazarı