KolayBi' Nedir? İşletmelere Katkısı Nelerdir?

Ahmet Karadeniz

Digital Copywriter

kolaybi logosu
İş Geliştirme
25.10.2018
0 dk okunma süresi

KolayBi’, her sektöre uygun bulut tabanlı ön muhasebe programıdır. Startup, KOBİ veya şahıs şirketlerine; fatura kesme, gelir-gider yönetimi, stok takibi, cari hesap takibi ve şirket yönetimi gibi daha pek çok finansal işlemleri tek ekrandan yapabilme fırsatını sunar. KolayBi’ avantajlarından faydalanmak için sadece internete bağlanmak yeterlidir.

Ayrıca KolayBi’ Mobil ile fatura kesmek, cari hesapları takip etmek veya siparişlerinizi yönetmek gibi birçok özelliği IOs ve Android işletim sistemiyle çalışan tüm mobil cihazlarınızla kullanabilirsiniz. Tüm ön muhasebe işlemleriniz tek bir ekranda kolayca çözülsün, verimliliğiniz artsın. Hizmet sektöründe işlerinizi hızlandırın, üretim sektöründe operasyonlarınızı kolaylaştırın, toptan perakende sektöründe satışa odaklanarak büyüyün.

Çözüm Sunduğumuz Alanlar

Ön Muhasebe

Büyüyen işletmeler için çözüm odaklı ön muhasebe programı! KolayBi’ ön muhasebe programı ile tek ekrandan yapabileceklerinizi keşfedin. Kolay arayüzümüz ile hemen kullanmaya başlayın!

e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Arşiv , e-İhracat , e-İrsaliye)

e-Dönüşüm süreçlerinizi KolayBi’ ile hızlandırın! Faturalama süreçlerinizde zaman ve para kaybetmekten kurtulun, e-Fatura ile bugün tasarruf etmeye başlayın. KolayBi’ e-Fatura ile saniyeler içinde fatura kesin ve anında müşterilerinizle paylaşın.

e-Ticaret - Pazaryeri Entegrasyonu

e-Ticaret hızı sever! Satışlarınızı her an her yerden takip edin! İşletmenizi büyütmenin en iyi yolu, tüm süreçlere her an hakim olabilmektir. KolayBi’ ile sipariş takibi, e-Fatura işlemleri, stok yönetimi gibi en kritik süreçleri bile internet üzerinden, istediğiniz an yürütün. Bulut tabanlı teknoloji ile kayıtlarınıza tek bir cihaza bağlı kalmadan, tüm cihazlarınızdan sisteme giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

Sanal POS

Sanal POS ile tahsilat yapmak en kolayı! KolayBi’de Sanal POS entegrasyonunu kullanın, uzaktan tahsilat yaparak işletmenizi bir adım öteye taşıyın!

Online Banka

Banka hesaplarınızı entegre edin, rahat edin! KolayBi’nin yenilikçi ek özelliği KolayBi’Banka ile ön muhasebe programınız ve banka hesaplarınız birbirine entegre olsun, işlemleriniz her an güncel kalsın!

e-İmza

e-İmza'ya geçişin en kolay yolu! El imzanızla aynı hukuki geçerliliğe sahip olan e-imza ile şahıs şirketinizin e-fatura işlemlerini gerçekleştirin. Bankalar, sigorta şirketleri ve kamu kuruluşlarıyla olan işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirin!                     

KolayBi' Bi'Link: Mali Müşavirler için Dijital Çözümler!

KolayBi’ Link Mükellef Takip Platformu, mali müşavirlerin ve mükelleflerinin arasındaki veri akışını ve iletişimi geliştirmeye odaklanmaktadır. KolayBi’ Link Mükellef Takip Portalı ile büro yönetimindeki tüm süreçlerinizi ve evrak kontrollerini tek panelden izlemek için şimdi ücretsiz kullanmaya başlayın! BiLink’ sayesinde; mükelleflerinizi, sistemimize kolayca davet edebilir, belge ve bilgi akşını tek ekrandan kolayca takip edebilirsiniz.

Muhasebe Yazılımı Nasıl Çalışır?

Bilgisayar ile fatura, fiş, makbuz, dekont gibi evraklar kullandığınız muhasebe yazılımı işlenir. Bunun sonucunda yine, program bünyesinde mevcut olan gelir tablosu, bilanço ya da işletme hesap özeti gibi gelir–gider dengesini gösteren tablolar yardımı ile vergi gösterilebilmekte ya da istenilen kayıtlara istenilen özellikte ulaşılabilmektedir. KolayBi' ön muhasebe programı ile de gelir-gider raporlarını kolaylıkla yönetebilir, alacaklarını ve borçlarınızı zamanında tahsil etme ve ödemesini kolaylıkla programlayabilirsiniz.

Günümüzde, zamanla İnternet ağlarının genişlemesine paralel olarak, İnternet üzerinden veri girişi yapılabilen yazılımlar ve programlar da oluşturulmuş durumdadır. KolayBi' de bulut tabanlı bir sistemdir. İnternet yolu ile ilgili program sitesine girilerek şifre ve kullanıcı adı gibi özel parametreler kullanılmakta ve program kullanılabilmektedir. Güvenlik için şifrelerde bazı kontroller koyulabilir ve giriş yaparken güvenlik sağlanabilir. Bu durumun avantajı, çalınma, bilgisayar bozulması, halk arasında çökmesi gibi olumsuz faktörlerden kayıtlı olan veriler asla zarar görmemektedir. Bu durum uzun yıllarca girilen ve muhafaza edilmesi gereken verileriniz için oldukça önemlidir. KolayBi' uygulamasında da verileriniz Amazon sunucularında saklandığı için herhangi bir sistem çökmesinde verileriniz daima güvende kalacaktır.

Önceleri, iş yoğunluğu fazla; muhasebe yazılımlarının da neredeyse hiç olmamasından dolayı, el yordamıyla veri girişi yapılmaktaydı. Yevmiye defterlerine, muhasebeciler aracılığıyla işletme verileri el ile yazılmaktaydı. Bundan dolayı, fazla evrak olması durumunda oldukça zor bir hale geleceği için, işin içinden çıkılamaz bir duruma girmekteydi.

KolayBi' Nedir

KOBİ'lere Ön Muhasebe Kolaylığı

KOBİ'ler, gelir-gider takibi yapması, ödeyeceği vergilerden haberdar olması, alım ve satım gücü gibi değerlerinin bilinmesi adına kendi muhasebelerini tutmaları gereklidir. Yasal bir zorunluluk ve bir verimlilik olarak görebileceğimiz muhasebe, önceden Excel programı veya defterler aracılığıyla tutulurdu. Bir firmanın fatura, makbuz, dekont gibi evraklarının sürekli bir yerde saklaması ve işlenmesini gerektiren muhasebe zamanı, küçük firmalar için bu şekilde halledilse bile işlem hacmi yüksek olan şirketlerde muhasebeyi geleneksel yöntemlerle devam etmek zaman alan bir hale gelmiş olur. Defterler veya Excel gibi yazılımlar bir muhasebe yazılımının sunacağı modüler yapısından uzak olduğu için bu araçlarla ön muhasebenizi  tutmak verimsiz olmasının dışında zaman ve efor kaybına neden olur. Büyük veya küçük fark etmeksizin, işlem hacmi yüksek olan ve mali durumunu sürekli kontrol altında tutmak isteyen KOBİ'ler KolayBi' desteği ile beraber finansal işlerini ileri düzeye taşıyabilirler. Eskiden olduğu gibi bir yere bağlı kalmadan ofiste, dışarıda, şantiyede İnternet olan her yerde erişim sağlayabilir ve paranızın yönetimini hep elinizde tutabilirsiniz.

KolayBi' Nedir? İşletmelere Katkısı Nelerdir?

Ahmet Karadeniz

Digital Copywriter