2022 yılı e-fatura e-arşiv zorunlu meslek grupları hangileridir?

2022 Yılında e-Fatura Ve e-Arşiv Kimler İçin Zorunlu ? e-Faturaya Geçecek Şirketler Ve İşletmeler İçin Gelir Limiti Düşürüldü.

İçerik Üreticisi
Ertuğrul Karakaş
Tahmini Okuma Süresi
{Reading Time}
 dakika

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 509 sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde değişiklik yapılmasına ilişkin tebliğ taslağı hazırladı. Bu değişiklikler, 19.10.2019 tarihli 30923 sayılı Resmî Gazetede yayımlandı. Bu taslak ve değişiklikler kapsamında 509 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yapılması planlanan değişiklikler aşağıdaki gibidir:

Hazırlanan Tebliğ Taslağındaki Değişiklikler Ne Anlama Gelmektedir?

Yukarıda 509 No’lu Genel Tebliğde yapılması istenen değişikliklerin birkaç maddesi belirtilmiştir. Bu maddeleri ilgilendiren mükelleflerin;

Bu doğrultuda e-Belge uygulamalarına geçiş zorunluluğu mükelleflerden talep edilmektedir. İlgili tarihe kadar arzu ettiği e-Belge uygulamalarından yararlanmaları halinde "e-Belge Portalları Aracılığı ile Kullanım (GİB Portal Yöntemi)"ne göre kullanıcı hesaplarının Başkanlık tarafından tanımlanmasına yetki verilmektedir. Siz de bu değişikliklere mükellefseniz KolayBi’ uygulamamız ile e-Dönüşüm sürecinize size özel avantajlarla geçin!

KolayBi’ ile e-Belge Dönüşüm Sürecinizi Hızlandırın!

İşletmenizin e-Dönüşüm sürecinde KolayBi’ yanınızda. Kolay bir şekilde e-Fatura sistemine geçişiniz için profesyonel destek ekibimiz sizinle.

Üstelik hediye 1000 veya 3000 e-Fatura kontörü kampanyasından şimdi yararlanın! KolayBi’ ile işinizi büyütmenin yanı sıra zaman ve paradan tasarruf edin. 2021’in sonuna kadar geçerli bu kampanyadan yararlanın, e-Belgeye geçiş sürecinizi KolayBi’ ile tamamlayın.

KolayBi'yi 14 Gün Ücretsiz Dene

Ertuğrul Karakaş
KolayBi' İçerik Yazarı