Banka Entegrasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Pelin Çaltılıoğlu

KolayBi' Product Marketing

kartla ödeme yapan kişi görseli
Bankacılık
12.12.2018
0 dk okunma süresi

KolayBi'Banka Nedir?

KolayBi'Banka ürünü KolayBi' içindeki banka entegrasyonu modülüne verdiğimiz isimdir. KolayBi'Banka, tüm banka hesaplarınızı tek bir platformdan anlık olarak takip etmenizi sağlayan, hali hazırda kullanmakta olduğunuz ERP, CRM ve bunun gibi diğer uygulamalarınızla kolayca entegre olabilen kurumsal bir çözümdür.

Özellikleri:

 • Hem ticari hesaplarınızı hem de kişisel hesaplarınızla başvuru yapabilmeniz mümkündür.
 • Veriler 2-9 dakika içerisinde gelmektedir.
 • Başvuru onay süreçleri bankadan bankaya değişmekle birlikte minimum 3 gün maksimum 30 gün sürmektedir.
 • Halihazırda 20'den fazla banka ile entegre bankacılık ve finans çözümleri sunan ve KolayBi’Banka uygulamasıyla kullanıcılarına çeşitli banka entegrasyonları sunan KolayBi, kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir arayüzle Servis Modeli Bankacılığı sistemine dahil olmayı hedefliyor. Konu hakkında detaylı bilgiye Servis Modeli Bankacılığı (BaaS) Nedir? blog içeriğimizden erişebilirsiniz.

Banka Entegrasyonu ile Neler Yapabilirim?

 • Tüm banka hesaplarınızı ayrı ayrı takip etmek yerine, KolayBi'Banka ile tek bir platform üzerinden takip edebilirsiniz. Hesap hareketlerinize dair bilgilendirme alıp, bilgi paylaşımlarınızı otomatize ederek banka işlemlerinizi yönetebilirsiniz.
 • Gerçekleşen para transferi işlemlerinizde, ilgili cari ile banka hesap işlemini kolayca eşleştirebilirsiniz. Ödeme veya tahsilatın hangi müşterinize veya tedarikçinize ait olduğu otomatik olarak belirlenmektedir.
 • KolayBi'Banka modülünü ister masaüstü uygulaması ister mobil uygulama olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede banka verilerinize istediğiniz zaman, istediğiniz cihazdan ulaşıp; banka verilerinizi kolaylıkla yönetmeniz mümkün.
 • KolayBi'Banka, kurumunuzda kullandığınız ERP, CRM uygulamaları ve diğer uygulamalarla kolayca entegre edilebilir. Bu sayede, gelen veriler otomatik olarak mevcut sisteminize aktarılır.
ENTEGRE OLDUĞUMUZ BANKALAR

Başvuru Süreci

Çalışmakta olduğunuz her bir banka için ayrı formlar doldurmanız gerekmektedir. Aynı bankada birden fazla hesabınız var ise tek bir form üzerinden her iki hesap için de başvuru yapabilmeniz mümkündür. Banka başvurularının dikkat ile yapılması gerekmektedir; çünkü başvuru onay süreci yaklaşık 1 ay sürmektedir. Başvuru formunun yanlış doldurulması durumunda bu süreç baştan başlanmaktadır. Bu sebeple KolayBi'Banka banka entegrasyonu özelliğimizden yararlanabilmeniz için en az 6 aylık paket satın almanız gerekmektedir. Genel olarak başvuru adımları şu şekildedir:

 1. Banka başvurusu sonrası, tarafımızdan müşteriye yollanan ilgili banka veya bankalara ait formlar doldurulur.
 2. Her bir form imzalı ve kaşeli olarak ilgili bankanın herhangi bir şubesine ulaştırılır.
 3. Başvuru onaylandıktan sonra müşteri banka hareketlerini KolayBi'Banka üzerinden görüntülemeye başlar.

Daha fazla bilgi almak için iletisim@kolaybi.com adresini veya canlı destek hattını kullanabilirsiniz.

Banka Entegrasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Pelin Çaltılıoğlu

KolayBi' Product Marketing