Sanal POS Nedir? Sanal POS ile Ödeme Almak Güvenli Midir?

İnternette geçirdiğimiz vaktin artmasıyla beraber banka/kredi kartı kullanımlarımızda farklı özelliklere ihtiyaç duyuyoruz. Sanal POS da bu ihtiyaçlardan doğmuştur.

İçerik Üreticisi
Ertuğrul Karakaş
Tahmini Okuma Süresi
{Reading Time}
 dakika

Alışverişlerimizde kredi/banka kartı ile ödeme yaparken çoğunlukla fiziksel POS (point of sale/ödeme noktası) cihazlarını kullanırız. Bu cihazların internete uyarlanmış haline Sanal POS ya da VPOS (Virtual POS) denir.
Mağazalarda kredi kartı ya da banka kartıyla cihaza okutarak ödeme yaparız. Sanal POS'un çalışma sistemi de bundan farklı olarak internet üzerinden  girilen bilgilerle beraber hizmet bedelinin satıcının banka hesabına aktarılması işlemidir.

Sanal POS Güvenli Midir?

Sanal POS, mağazada kredi/banka kartlarıyla alışveriş yapmanın internete entegre edilmiş halidir. Kart bilgilerinizi mevcut sisteme girdikten sonra "3D secure" güvenlik işlemi ile ödemenizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kart bilgilerinizi girdiğiniz sistemi mağazada bulunan POS cihazı ile bir tutabilirsiniz. 3D secure özellik ile güvenliğinizi üst düzeyde sağlayabilirsiniz. Telefonunuza gelen SMS veya mail ile alışverişinizi tamamlarsınız. Bu şekilde alışveriş yaptığınız kartınızın banka hesabına anında yansır ve ödemeyi de tamamlamış olursunuz.

Neden Kullanılmalı?

İnternette geçirdiğimiz vaktin artmasıyla beraber banka/kredi kartı kullanımlarımızda farklı özelliklere ihtiyaç duyuyoruz. Sanal POS da bu ihtiyaçlardan doğmuştur. Kullanımı, internette yapacağımız alışverişlerimizde veya e-ticaret sitelerimizde bize güvenlik önlemlerini alarak ihtiyaçlarımızı karşılaması için ortaya çıkmıştır.

İnternet üzerinden satış işleminin yapıldığı her yerde VPOS güvenli ve kolay bir şekilde kullanılabilir. Ürünlerini internet üzerinden satmak isteyenler için hızlı ve güvenilir bir işlem sağlar.

İlgili içerik: e-Tahsilat Nedir? Nasıl Yapılır?

KolayBi' ile Ücretsiz Sanal POS Entegrasyonu!

Sanal POS'u ön muhasebe programınına entegre şekilde kullanmak cari hesap borç alacak takibi ve gelir gider takibini de daha sağlıklı yapabilmeyi sağlar. KolayBi’ ön muhasebe programı, Sanal POS ücretsiz entegrasyonunu Paynet hizmet sağlayıcısının altyapısı ile sağlamaktadır.

KolayBi’ üzerinden Paynet altyapısı ile Sanal POS ek çözümünü en güvenli şekilde kullanabilirsiniz. Yapacağınız tek bir anlaşma sayesinde tüm banka kartları ile ödeme alabilirsiniz. Bu entegrasyon ile;                            

Kolay Başvuru ve ücretsiz entegrasyon imkanı için hemen inceleyin!

Sanal POS Başvurusu

Şimdi 14 Gün Ücretsiz Deneyin!

Ertuğrul Karakaş
KolayBi' İçerik Yazarı