Depo Takip

Ürün Özellikleri ve İşlevleri Hakkında Detaylı Bilgi İçin Kullanım Kılavuzu

Depo Nasıl Oluşturulur?

Depo oluşturmak için izlenecek adımlar;

  • Ürün ve Hizmetler menüsüne tıkladıktan sonra üst menüden Depolar alanına tıklayınız. Burada daha önce hiç depo oluşturmadıysanız bile gelecek olan Ana Depo(varsayılan) olarak görüntüleyebilirsiniz.
  • Yeni bir depo oluşturmak için Depo Oluştur butonuna tıklayınız.

Buradan deponuza ait bilgileri girerek Kaydet butonuna tıklayarak şirketinize ait depoları ekleyebilirsiniz.

Deponuzu oluşturduktan sonra listeye geldiğini görüntüleyebilirsiniz. Ardından depo detayını görüntüleyebilmek için ilgili deponun üzerine tıklayınız. Burada depoya ait toplam alış ve toplam satış değerinin bulunduğu 2 kart görüntülenmektedir. Kartların üzerine gelerek bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Deponuza bağlı ürünleri görüntüledikten sonra ilgili ürünün üstüne tıklayarak ürüne ait bilgileri detaylı inceleyebilirsiniz. Ürünün depolardaki stok miktarları vb. birçok bilgi ürün hareketleri listesinde bulunur.

Ekranda bulunan 4 farklı kartta ürünün (faturada kullanılma ve stok giriş çıkış işlemlerine bağlı olarak) stoklarına ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

  • Oluşturduğunuz depoları excel olarak Dışarıya Aktar butonu ile aktarabilirsiniz yada mevcut depolarınızı .xlsx formatında aktarmak için İçeriye Aktar butonunu kullanabilirsiniz.İndirilen boş şablondaki yeşil sütunlar zorunlu alanları ifade etmektedir.
  • Görüntülenecek listeye ait kolonları açıp kapatmak için sağdaki filtre ikonunu kullanarak liste görünümünü düzenleyebilirsiniz.

Varyant

Depo takibinde aynı temelde aynı ürünün farklı renk ve biçimlerini belirlemek için kullanılan ifadeye varyant denir.

Varyant Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Varyant özellikle tekstil sektöründe Renk ve Beden takibi amaçlı kullanılan  bir yapıdır. İşletmenize özel varyant türlerini bu menü altından oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu varyanta yeni değer eklemek için Varyant Değeri Ekle diyerek yada Varyantın adını düzenlemek için Varyant Düzenle butonu ile değişiklik yapabilirsiniz. Daha sonra bu varyant değerleriyle oluşturduğunuz ürünleri, farklı depolar altındaki stoklarınıza ekleyebilirsiniz. Böylece farklı depolara ait stoklarınızı takip edebilirsiniz.

Yeni Varyant Eklemek için;