KolayBi' - Finans

Ürün Özellikleri ve İşlevleri Hakkında Detaylı Bilgi İçin Kullanım Kılavuzu

Finans

KolayBi Finans yönetimi menüsünden banka / kasa / çek / senet ekleyebilir ve bunlarla ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Banka Hesapları

Finas menüsünden "Banka Hesabı Ekle" butonuna tıklayınız.

Şirketinize ait banka hesapları oluşturunuz ve ardından Kaydet butonu ile kaydediniz.

Yeni Banka Hesabı oluştururken banka hesabına açılış bakiyesi tanımlayabilirsiniz. Bu bağlamda ödeme/tahsilat işlemlerinde banka hesabınızdaki nakit akışını gözlemleyebilirsiniz.

Detay Ekle alanını açarak bankahesabına ait IBAN veya hesapnumarası bilgisini girebilirsiniz.

Kasalar

Kasalar sekmesinden "Kasa Ekle" butonuna tıklayarak ilgili alanları doldurunuz. Oluşturduğunuz banka/kasa hesapları arasında transfer işlemi yapabilirsiniz. Aynı zamanda oluşturmuş olduğunuz kasaya para giriş/çıkışı yaparak nakit akışınızı gözlemleyebilirsiniz.

Kasalar listesinden oluşturduğunuz kasanın üzerine tıklayarak Kasa/Hesap Hareketlerine ulaşabilirsiniz. Bu menüde bulunan İşlemler butonuna basarak aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartları

Kredi Kartları sekmesinden "Kredi Kartı Ekle" butonuna tıklayarak ilgili alanları doldurunuz ve "Kaydet" butonuna basarak ilgili kartı kaydediniz.

Finans menüsünde bulunan Kredi Kartları sekmesinden şirketiniz için oluşturduğunuzkredi kartı detayına giderek nakit akışını gözlemleyebilirsiniz. İlgili kredi kartı detayında bulunan "İşlemler" butonundan para giriş/çıkışı vb. işlemleri yapabilirsiniz.

Online Banka Hesapları

Ek özellikler menüsünde bulunan Banka Entegrasyonu sekmesinden KolayBi' Bankaile anlaşmalı olduğumuz bankalara başvuru yaparak banka hesaplarınızı entegreedebilirsiniz. Detaylı bilgi ve başvuru için Detaylı Bilgi butonuna tıklayabilir veya Yeni Başvuru diyerek uygulamaya entegre etmek istediğiniz banka hesaplarınız için ayrı ayrı başvuru kaydı oluşturabilirsiniz.

Başvurunuz 3 iş günü içerisinde incelenip, başvurusunu yapmış olduğunuz bankalara ait Elektronik Hesap Özeti formları doldurulmuş şekilde destek ekibimiz tarafındankayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir.

Çekler

Çekler sekmesinden "Toplu Çek Butonu" na tıklayarak toplu çek oluşturma adımınageçiniz. Bu adımda birden fazla çek ekleyebilirsiniz.

Şirketinizde kullanmış olduğunuz alınan/verilen çekleri bu alandan oluşturabilirsiniz. Faturalarınıza yapacağınız çek tahsilatlarını fatura detayına giderek ekleyebilirsiniz. Fatura detayında bulunan Tahsilat Ekle butonundan "Çek" seçeneğine tıklayarak ilgilifaturanın tahsilatını çekle yapabilirsiniz.

Senetler

Senetler sekmesinden "Senet Ekle" na tıklayarak senet oluşturma adımınageçebilirsiniz. Şirketinizde kullanmış olduğunuz alınan/verilen senetleri bu alandanoluşturabilirsiniz.

Ek olarak bu adımda senetleriniz taksitlendirebilirsiniz. Oluşturduğunuz bu senetleri tahsilat işlemlerinde kullanabilirsiniz.

Taksitli oluşturulan senetler, senet detayında alt alta gösterilir. “İşlemler” butonuyla senetin detayına gidebilir veya iptal, iade, ödeme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

senet bilgileri ekranı