Genel Gider Yönetimi

Ürün Özellikleri ve İşlevleri Hakkında Detaylı Bilgi İçin Kullanım Kılavuzu

KolayBi' - Genel Gider Yönetimi

Genel Gider Yönetimi menüsünde şirketinize ait genel giderleri (örneğin su, elektrik, gaz vb.)  oluşturabilir ve düzenleme işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede şirketinize ait giderleri bir liste halinde görüntüleyebilir ve finansal öngörü oluşturabilirsiniz.

GENEL GİDERLER EKRANI

Genel gider nasıl oluşturulur?

Genel Gider oluşturmadan önce şirketinize ait öngörmüş olduğunuz genel giderleri kategorize ederek daha etkin bir genel gider tablosu oluşturabilirsiniz. Bunun için Genel Gider Tipleri üst menüsünden Yeni Kategori Ekle yeni kategoriler oluşturabilir ve bu kategorilerin altına eklemek istediğiniz kalemleri Yeni Tip Ekle butonu ile ekleyebilirsiniz.

yeni kategori ekleme ekranı

Gider tiplerinizi oluşturduktan sonra Genel Gider menüsünde Genel Gider Oluştur butonuna tıklayınız. Buradan Fatura Oluşturma adımlarına benzer şekilde ilerleyerek giderinizde cari takibi yapılacaksa carinizi seçebilir ve Gider Tipi alanından daha önceoluşturmuş olduğunuz kategorilerden seçim yapabilirsiniz. Son olarak giderinize aittutarı girerek Kaydet butonuna tıklayıp giderinizi oluşturabilirsiniz.

yeni genel gider ekranı

Dilerseniz oluşturduğunuz bu gideri tekrarlı gider işlemleri olarak düzenleyebilirsiniz. Bunun için listelenen genel giderlerden birinin detayına gidip İşlemler menüsünden "Tekrarlı Genel Gidere Dönüştür" diyerek periyodik olarak genel giderlerinizin oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

genel gider ekranı