e-Tahsilat Nedir? Nasıl Yapılır?

Reading Time: 2 minutes

e-Tahsilat Nedir?

Öncelikle tahsilat kelime anlamı ile alacakların toplanması veya süresi içinde ödenmeyenlerin yasal yollarla alınmasıdır. Günümüzde kredi kartı kullanım artışı, kurumları daha güvenli ve sağlıklı ödeme almak için yöntemler geliştirmeye yöneltmiştir. Online ödeme sistemleri yani e-Tahsilat da bu yöntemlerden biridir. e-Tahsilat diğer bir deyişle online tahsilat; banka kartı, kredi kartı veya sanal kart gibi online ödeme araçlarından tahsilat yapmanızı sağlayan sistemdir. Kısaca tahsilatın elektronik halidir.

e-Tahsilat sistemi kullanan firmalar, bayileri ve müşterileri gibi ödeme yapması gerekenlerden bu sistem ile kolayca tahsilat yapabilmektedirler.

e-Tahsilat Nasıl Yapılır?

Online tahsilat işlemini yapmak için websitenize bankaların sanal poslarını entegre etmeniz gerekmektedir. Bunun yanında KolayBi’ ile ücretsiz Sanal POS entegrasyonu yapabilirsiniz.

Sanal POS hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linkte yer alan “Sanal POS Nedir? Sanal POS ile Ödeme Almak Güvenli Midir?” adlı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

KolayBi’ ile Ücretsiz Sanal POS Entegrasyonu!

KolayBi’de Sanal POS entegrasyonunu kullanın, online tahsilat yaparak işletmenizi bir adım öteye taşıyın!

Sanal POS’u ön muhasebe programınına entegre şekilde kullanmak cari hesap borç alacak takibi ve gelir gider takibini de daha sağlıklı yapabilmeyi sağlar. KolayBi’ ön muhasebe programı, Sanal POS ücretsiz entegrasyonunu Paynet hizmet sağlayıcısının altyapısı ile sağlamaktadır.

KolayBi’ üzerinden Paynet altyapısı ile Sanal POS ek çözümünü en güvenli şekilde kullanabilirsiniz. Yapacağınız tek bir anlaşma sayesinde tüm banka kartları ile ödeme alabilirsiniz. Bu entegrasyon ile;

 • VPOS işlemlerinizi dileğiniz gün 7/24 SMS veya mail yoluyla yapabilirsiniz.
 • KolayBi’ kullanıcılarına özel hiçbir aylık, yıllık veya işlem başı ücret ödemezsiniz.
 • Ciro kriteriniz arttıkça daha düşük komisyon oranlarından faydalanma şansı tanınır.

Kolay Başvuru ve ücretsiz entegrasyon imkanı için hemen inceleyin!

e-Tahsilat Ne İçin Kullanılır?

Online tahsilat işlemini müşterilerinizden, bayi ve alt bayilerinizden tahsilat yapmak için veya eğitim kurumu, apartman, site, dernek, vakıf, sanayi sitesi ve spor merkezi gibi kuruma sahipseniz üyelerinizden veya müşterilerinizden ödeme almak için kullanabilirsiniz.

e-Tahsilat Sisteminin Avantajları Nelerdir?

 • Kolayca tahsilat yapabilmenizi sağlar.
 • Zaman tasarrufu sağlar.
 • Kredi kartı ile tek çekim veya taksitli çekim imkanı sağlar.
 • Ödemelerinizin gecikmesi önlenir.
 • Nakit akışınızı görüntüleme ve kontrol edebilme imkanı sağlar.
 • Alacaklarınızı kolayca kontrol edebilirsiniz.
 • e-Posta veya SMS yolu ile müşterilerinize hatırlatma yapabilirsiniz.
 • Online Tahsilat mobil uygulaması ile 7/24 ödeme yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler;

Ücretsiz kullanmaya başlayın!

En iyi ön muhasebe programını ilk 14 gün ücretsiz kullanın! Şimdi KolayBi’ yi Kullanmaya Başlayın ve Ücretsiz 1000 veya 3000 e-Fatura Kontörü Fırsatından Yararlanın!