e-Tahsilat Nedir? Nasıl Yapılır?

e-Tahsilat; banka kartı, kredi kartı veya sanal kart gibi online ödeme araçlarından tahsilat yapmanızı sağlayan sistemdir.

İçerik Üreticisi
Ertuğrul Karakaş
Tahmini Okuma Süresi
{Reading Time}
 dakika

e-Tahsilat Nedir?

Öncelikle tahsilat kelime anlamı ile alacakların toplanması veya süresi içinde ödenmeyenlerin yasal yollarla alınmasıdır. Günümüzde kredi kartı kullanım artışı, kurumları daha güvenli ve sağlıklı ödeme almak için yöntemler geliştirmeye yöneltmiştir. Online ödeme sistemleri yani e-Tahsilat da bu yöntemlerden biridir. e-Tahsilat diğer bir deyişle online tahsilat; banka kartı, kredi kartı veya sanal kart gibi online ödeme araçlarından tahsilat yapmanızı sağlayan sistemdir. Kısaca tahsilatın elektronik halidir.

e-Tahsilat sistemi kullanan firmalar, bayileri ve müşterileri gibi ödeme yapması gerekenlerden bu sistem ile kolayca tahsilat yapabilmektedirler.

e-Tahsilat Nasıl Yapılır?

Online tahsilat işlemini yapmak için websitenize bankaların sanal poslarını entegre etmeniz gerekmektedir. Sanal POS hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linkte yer alan "Sanal POS Nedir? Sanal POS ile Ödeme Almak Güvenli Midir? adlı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Kolay Başvuru ve ücretsiz entegrasyon imkanı için hemen inceleyin!

KolayBi’ ile Ücretsiz Sanal POS Entegrasyonu!

KolayBi’de Sanal POS entegrasyonunu kullanın, online tahsilat yaparak işletmenizi bir adım öteye taşıyın!

Sanal POS’u ön muhasebe programınına entegre şekilde kullanmak cari hesap borç alacak takibi ve gelir gider takibini de daha sağlıklı yapabilmeyi sağlar. KolayBi’ ön muhasebe programı, Sanal POS ücretsiz entegrasyonunu Paynet hizmet sağlayıcısının altyapısı ile sağlamaktadır.

KolayBi’ üzerinden Paynet altyapısı ile Sanal POS ek çözümünü en güvenli şekilde kullanabilirsiniz. Yapacağınız tek bir anlaşma sayesinde tüm banka kartları ile ödeme alabilirsiniz. Bu entegrasyon ile;

e-Tahsilat Ne İçin Kullanılır?

Online tahsilat işlemini müşterilerinizden, bayi ve alt bayilerinizden tahsilat yapmak için veya eğitim kurumu, apartman, site, dernek, vakıf, sanayi sitesi ve spor merkezi gibi kuruma sahipseniz üyelerinizden veya müşterilerinizden ödeme almak için kullanabilirsiniz.

e-Tahsilat Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Konuyla ilgili diğer içeriklerimiz: 

Tahsilat Nedir? Tahsilat Yönetimi Nasıl Yapılır?

Tahsilat Makbuzu Nedir? Tahsilat Makbuzu Nasıl Kesilir?

Ertuğrul Karakaş
KolayBi' İçerik Yazarı