Sanal Ofis Nedir? Sağladığı Olanaklar Nelerdir?

Sanal ofis girişimciler, mesleği gereği sürekli seyahatte olanlar, home-office veya proje bazlı çalışanlar tarafından tercih edilmektedir.

İçerik Üreticisi
Ertuğrul Karakaş
Tahmini Okuma Süresi
{Reading Time}
 dakika

Sanal ofis, ülkemizde çok yeni bir kavram olmasına rağmen son zamanlarda çokça merak ediliyor. Bu sebeple bu yazımızı sizlere yardımcı olmak amacıyla kaleme aldık. Sanal ofisin ne amaçla kullanıldığını veya kimlerin kullanımına uygun olduğunu açıklamaya çalışacağız.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, yeni bir iş kurmak isteyip kalıcı bir mekana ihtiyaç duymadığınızda, kendi işinizi başka bir şehirde de aktive etmek istediğinizde veya sürekli ofise gitmek zorunda olmadığınız bir işe sahip olduğunuzda kullanabileceğiniz işyerleridir. Bu kapsamda, size ait bir odanız yoktur.

Daha çok girişimciler, mesleği gereği sürekli seyahatte olanlar, home-office veya proje bazlı çalışanlar, danışmanlık yapanlar tarafından tercih edilen bir çözüm olan sanal ofisler kullanıcılarına birçok olanak sağlar.


Peki Bu Olanaklar Nelerdir?

Sanal ofisler, fiziksel bir ortam sağlamamasına rağmen birçok faydaya sahiptirler. Bunları sıralamamız gerekirse;

Siz de zamandan ve mekandan bağımsız bir iş yapıyor ve finansal işlemlerinizi internetin olduğu her yerden her an takip edebilmek istiyorsanız

KolayBi' ön muhasebe programının özelliklerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Paylaşımlı Ofis

Paylaşımlı Ofis, ofis ortamını sizinle birlikte farklı girişimcilerin ve iş sahiplerinin de kullandığı bir ortamdır. Aylık verdiğiniz ücretle, günün belli saatlerinde olmak üzere ofis, wifi, elektrik, telefon, sekreterlik hizmeti, toplantı odası kullanımı fırsatı edinirsiniz. Sanal ofisten farklı olarak gün içinde kullanabileceğiniz bir ofisiniz olmaktadır. Aynı zamanda diğer girişimciler ve iş sahipleriyle çalışmak size farklı ufuklar açmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Hazır Ofis

Hazır ofisler ihtiyacınız olan ofisi boyut ve özelliklerine göre hazır bir şekilde tuttuğunuz ofislerdir. Mobilya, elektrik, telefon, wifi, toplantı salonu, sekreterlik hizmeti gibi olanaklardan rahatça faydalanabilirsiniz. Bilgisayarınızı alıp işinizin başına geçmeniz çalışmaya başlamanız için yeterlidir.

Bu içeriklerimiz de ilginizi çekebilir: 

Puantaj Cetveli Nedir? Nasıl Doldurulur?

e-İrsaliye nedir? e-İrsaliye hangi sektörler için zorunlu?

Proforma fatura nedir? Nasıl hazırlanır ve nasıl kesilir?

Ertuğrul Karakaş
KolayBi' İçerik Yazarı