Banka Entegrasyonu Nedir? Ne İşe Yarar?

Reading Time: 2 minutes

KolayBi’Banka ürünü KolayBi’ içindeki banka entegrasyonu modülüne verdiğimiz isimdir.

KolayBi’Banka mevcut ERP ve muhasebe sisteminize özel entegre edilebilen hizmeti ile nakit akışlarınızı kolaylıkla carileriniz ile eşleştirerek zaman tasarrufu sağlayabilir; kaynaklarınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Tüm tahsilatlarınıza, ödemelerinize, kasa ve banka bakiye bilgilerinize her cihazdan bağımsız erişimin kolaylığını keşfedin.

KolayBi’Banka Nedir?

KolayBi’Banka, tüm banka hesaplarınızı tek bir platformdan anlık olarak takip etmenizi sağlayan, hali hazırda kullanmakta olduğunuz ERP, CRM ve bunun gibi diğer uygulamalarınızla kolayca entegre olabilen kurumsal bir çözümdür.

Özellikleri:

  • Hem ticari hesaplarınızı hem de kişisel hesaplarınızla başvuru yapabilmeniz mümkündür.
  • Veriler 2-9 dakika içerisinde gelmektedir.
  • Başvuru onay süreçleri bankadan bankaya değişmekle birlikte minimum 3 gün maksimum 30 gün sürmektedir.

BANKA ENTEGRASYONU İLE NELER YAPABİLİRİM?

  • Tüm banka hesaplarınızı ayrı ayrı takip etmek yerine, KolayBi’Banka ile tek bir platform üzerinden takip edebilirsiniz. Hesap hareketlerinize dair bilgilendirme alıp, bilgi paylaşımlarınızı otomatize ederek banka işlemlerinizi yönetebilirsiniz.
  • Gerçekleşen para transferi işlemlerinizde, ilgili cari ile banka hesap işlemini kolayca eşleştirebilirsiniz. Ödeme veya tahsilatın hangi müşterinize veya tedarikçinize ait olduğu otomatik olarak belirlenmektedir.
  • KolayBi’Banka modülünü ister masaüstü uygulaması ister mobil uygulama olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede banka verilerinize istediğiniz zaman, istediğiniz cihazdan ulaşıp; banka verilerinizi kolaylıkla yönetmeniz mümkün.
  • KolayBi’Banka, kurumunuzda kullandığınız ERP, CRM uygulamaları ve diğer uygulamalarla kolayca entegre edilebilir. Bu sayede, gelen veriler otomatik olarak mevcut sisteminize aktarılır.

ENTEGRE OLDUĞUMUZ BANKALAR

KolayBi’ KolayBi’Banka ürünü ile hali hazırda 21 banka ile entegrasyon imkanı sunmaktadır. Entegre olduğumuz bankalar:

Banka Entegrasyonu

BAŞVURU SÜREÇLERİ

Çalışmakta olduğunuz her bir banka için ayrı formlar doldurmanız gerekmektedir. Aynı bankada birden fazla hesabınız var ise tek bir form üzerinden her iki hesap için de başvuru yapabilmeniz mümkündür. Banka başvurularının dikkat ile yapılması gerekmektedir; çünkü başvuru onay süreci yaklaşık 1 ay sürmektedir. Başvuru formunun yanlış doldurulması durumunda bu süreç baştan başlanmaktadır. Bu sebeple KolayBi’Banka banka entegrasyonu özelliğimizden yararlanabilmeniz için en az 6 aylık paket satın almanız gerekmektedir. Genel olarak başvuru adımları şu şekildedir:

  1. Banka başvurusu sonrası, tarafımızdan müşteriye yollanan ilgili banka veya bankalara ait formlar doldurulur.
  2. Her bir form imzalı ve kaşeli olarak ilgili bankanın herhangi bir şubesine ulaştırılır.
  3. Başvuru onaylandıktan sonra müşteri banka hareketlerini KolayBi’Banka üzerinden görüntülemeye başlar.

Daha fazla bilgi almak için iletisim@kolaybi.com adresini veya canlı destek hattını kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler:

Ücretsiz kullanmaya başlayın!

En iyi ön muhasebe programını ilk 14 gün ücretsiz kullanın! Şimdi KolayBi’ yi Kullanmaya Başlayın ve Ücretsiz 1000 veya 3000 e-Fatura Kontörü Fırsatından Yararlanın!