Sanal Ofis Nedir? Nasıl Olanaklar Sağlar?

Sanal ofis, ülkemizde çok yeni bir kavram olmasına rağmen son zamanlarda çokça merak ediliyor. Bu sebeple bu yazımızı sizlere yardımcı olmak amacıyla kaleme aldık. Sanal ofisin ne amaçla kullanıldığını veya kimlerin kullanımına uygun olduğunu açıklamaya çalışacağız.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, yeni bir iş kurmak isteyip kalıcı bir mekana ihtiyaç duymadığınızda, kendi işinizi başka bir şehirde de aktive etmek istediğinizde veya sürekli ofise gitmek zorunda olmadığınız bir işe sahip olduğunuzda kullanabileceğiniz işyerleridir. Bu kapsamda, size ait bir odanız yoktur.

Daha çok girişimciler, mesleği gereği sürekli seyahatte olanlar, home-office veya proje bazlı çalışanlar, danışmanlık yapanlar tarafından tercih edilen bir çözüm olan sanal ofisler kullanıcılarına birçok olanak sağlar.

Peki Bu Olanaklar Nelerdir?

Sanal ofisler, fiziksel bir ortam sağlamamasına rağmen birçok faydaya sahiptirler. Bunları sıralamamız gerekirse;

  • Gelen çağrıların cevaplanması, kargoların teslim alınması gibi sekreterlik hizmetlerini sağlar.
  • Müşterilerinizi ağırlamak istediğinizde size toplantı odası tahsis eder.
  • İhtiyaç duyduğunuzda zaman zaman ofisi kullanmanıza, ortak olanlarda vakit geçirmenize olanak sağlar.
  • Çoğunlukla prestijli semtlerde yer aldığı için posta veya kargolarınızın ev adresi yerine imaj sahibi bir adrese teslimini sağlar. Bazı sanal ofislerde kuruluş bünyesinde yapılan etkinliklere katılım olanağı verilir ve bazı ikram ve içecek servislerinden yararlanırsınız.

Siz de zamandan ve mekandan bağımsız bir iş yapıyor ve finansal işlemlerinizi internetin olduğu her yerden her an takip edebilmek istiyorsanız KolayBi’ ön muhasebe programının özelliklerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Paylaşımlı Ofis

Paylaşımlı Ofis, ofis ortamını sizinle birlikte farklı girişimcilerin ve iş sahiplerinin de kullandığı bir ortamdır. Aylık verdiğiniz ücretle, günün belli saatlerinde olmak üzere ofis, wifi, elektrik, telefon, sekreterlik hizmeti, toplantı odası kullanımı fırsatı edinirsiniz. Sanal ofisten farklı olarak gün içinde kullanabileceğiniz bir ofisiniz olmaktadır. Aynı zamanda diğer girişimciler ve iş sahipleriyle çalışmak size farklı ufuklar açmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Hazır Ofis

Hazır ofisler ihtiyacınız olan ofisi boyut ve özelliklerine göre hazır bir şekilde tuttuğunuz ofislerdir. Mobilya, elektrik, telefon, wifi, toplantı salonu, sekreterlik hizmeti gibi olanaklardan rahatça faydalanabilirsiniz. Bilgisayarınızı alıp işinizin başına geçmeniz çalışmaya başlamanız için yeterlidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler;

Ücretsiz kullanmaya başlayın!

En iyi ön muhasebe programını ilk 14 gün ücretsiz kullanın! Sonrasında avantajlı KolayBi’ üyelikleriyle işletmenizi büyütmeye devam edin.