2019’un Dijital Trendleri

Günümüzde dijital pazarlamanın varlığı neredeyse diğer pazarlama yöntemlerini ortadan kaldırdı. Marka bilinirliğini ve satış miktarını arttırmak isteyen pazarlamacılar yeni stratejiler için 2019 dijital trendleri güncel olarak takip etmelidir. 

İşte 2019 Dijital Trendleri

Akıllı Hoparlörler Yaygınlaşacak!

Akıllı hoparlörleri bu listede görmek ilginç olabilir; ancak kullacıların %65 i akıllı hoparlörler olmadan önceki yaşamlarına dönmek istemeyeceklerini belirtmişler. Peki akıllı hoparlörlerle dijital pazarlama arasında nasıl bir bağlantı olacak? Akıllı hoparlörlerin kullanımını gerektiren daha fazla online yayınlar yapılacak ve bu yayınlardan bir şekilde para kazanılması gerektiği için reklamlar da doğal olarak artacak. Buna bağlı olarakta Adwords’ a daha çok rakip çıkması bekleniyor.

Internet Televizyona Yetişecek!

Araştırmalara göre 2019 yılında izleyiciler günün ortlama 2.6 saatini online izleyerek geçirecekken, 2.7 saatini televizyonda geçirecek. Bu sebeple de firmalar televizyona reklam vermek yerine web videolarına, sosyal medyaya ve internet sitelerine reklam verecekler.

Sosyal Medya Diğer Servislerle Daha çok Entegre Olacak!

2019

Sosyal medya firmaları kendi servislerini diğer servislerle daha çok entegre etmeye başlayacaklar. Sosyal medya uygulamaları, kitleleriyle daha fazla kullanıcı verilerini paylaşmaya ve üçüncü taraf uygulamalarla da daha sorunsuz bir deneyim oluşturmaya başlayacaklar. Bu da, sosyal medya şirketlerinin hakimiyetlerini korumalarına, kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi edinmelerine ve daha küçük web siteleri ve uygulamalar için daha iyi hizmetler sunmalarına yardımcı olacak.

2019′ da Videolar Yaygınlaşacak!

Yapılan çalışmalara göre 2019 yılında internet trafiğinin yüzde 85′ ini videolar oluşturacak. Buna bağlı olarakta videolara yerleştirilen reklamlar da artacak. Pazarlamacılar mutlaka 2019 yılı hedeflerine bu tarzdaki video reklamları eklemeli. Bu tarz videoları günümüzde çoğu firma “işbirlik” adı altında Youtube ve Instagram üzerinden yapmakta.

Chatbotların Kullanımı Sıradanlaşacak!

2019 un Dijital Trendleri-chat

Chatbotların 2019 yılında yaygınlaşmaya ve gelişmeye devam etmesi bekleniyor. Kullanılabilitesi gün geçtikçe artacak olan Chatbotlar bu sayede daha çok kitleye hitap edebilecek. 2019 yılında otel kiralarken, yemek siparişi verirken veya online alışveriş yaparken Chatbot kullanımı üst sıralarda olacak. Chatbotlar kullanıcıların herhangi bir applikasyon indirmeden istediklerine ulaşabilmelerini sağlarlar. Bir araştırmalara göre insanların yüzde 19’u Chatbotlarla ilgili negatif yönde düşürken, yüzde 33′ ü Chatbotlara olumlu yaklaşmış ve geriye kalan yüzde 48′ i ise işlerini gördüğü sürece ne kullandıklarının bir önemi olmadığını belirtmiş. Bu nedenle 2019 yılında firmasını öne çıkarmak isteyenler Chatbotlara yönelmeli..


14 Gün Ücretsiz Dene


 

14 Gün Ücretsiz Dene

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler:

Ücretsiz kullanmaya başlayın!

En iyi ön muhasebe programını ilk 14 gün ücretsiz kullanın! Şimdi KolayBi’ yi Kullanmaya Başlayın ve Ücretsiz 1000 veya 3000 e-Fatura Kontörü Fırsatından Yararlanın!