Finansal Yönetim Artık Online

Şirketlerin kurulmasından itibaren yatırımları için lazım olan ve bu yatırımlarını ileri seviyelere taşıyabilmesi için gereken belirli fonlar vardır. Bir şirketin en mühim kaynaklarından olan fonların, satın alımı ve kullanımı gibi finans etkinliklerinin planlanması, düzenlenmesi ve kontrol edilmesine Finansal Yönetim denir. Finans Yönetimi, şirketlerin gelir giderlerinin yanı sıra aslında şirketin kendi bünyesinde barındırdığı finansal kaynaklarından oluşan sermaye öğeleridir. Tüm bunların çevrimiçi ortama taşınması online finansal yönetim olarak bilinir. Finans Yönetimin görevi, firma değerini bir diğer ifadeyle hisse değerini maksimum düzeyde tutmaktır.

Finansal Yönetim Politikaları?

Firmanın değerini maksimum düzeye çıkaracak finans yönetimi politikaları şu şekildedir:

  • Finansman Politikası: Sermayenin maliyetini mümkün olduğunca minimumda tutmak için izlenen bir politikadır. Bunun için öncelikle fon kaynaklarının belirlenmesi ve kredi – öz kaynak bileşimine karar verilmesi gerekmektedir.
  • Yatırım Politikası: Yatırım kararı alınmadan önce işletmenin ekonomik şartları ve ileriye yönelik hedefleri göz önünde bulundurularak izlenen bir politikadır.
  • Temettü Politikası: Elde edilen kârın ne kadarının dağıtılacağına ne kadarının işletme bünyesinde kalacağına karar verdiğimiz politikadır.

Finansal Yönetimin Temel Amaçları Nelerdir?

  • Finans yönetimi şirketin içinde olduğu durumu değerlendirmek ve bunun doğrultusunda geleceğe yönelik kararlar alır.
  • Finans yönetimi şirketin planlama ve denetim işlevini yerine getirir, şirketin muvaffakiyeti için nakit akışının yönetilmesini sağlar.
  • Finans yönetimi şirketin ihtiyacı olan fonları belirler ve tedarik edilmesini sağlar.
  • Finans yönetimi fonların en aktif olarak kullanılacağı alanları belirler ve buna ilişkin kararlar alınmasını sağlar.
  • Finans yönetimi kazanç kapasitesine, piyasa fiyatına ve hissedarların beklentilerine ilişkin olarak, pay sahiplerine yeterli getiri sağlar.

14 Gün Ücretsiz Dene


Finansal İşlemlerinizi Kolayca Yönetin

14 Gün Ücretsiz Dene

Online Finansal Yönetim

Giderek daha da dijitalleşen iş dünyasında, gerçek zamanlı finansal raporlama ve doğru finansal tahminler, her zamankinden daha da kritik bir önem kazandı. Şirketler uluslararası nitelik kazandıkça, bu karışıklıklarla birlikte, farklı yasal zorunluluklar da gün yüzüne çıkıyor. Gözle görülür bir şekilde finansal yönetim çözümleri dijital dünyanın taleplerini karşılayacak biçimde evrilmiştir. Bu dönüşümün kilit noktası olarak adlandırdığımız bulut, ERP ve finans çözümlerini temel, arka ofis muhasebe yazılımından çıkarıp inovasyon için tasarlanmış kapsamlı, misyon açısından kritik, entegre bir çözüme çevirdi.

Bu oluşturulan online finans yönetim sistemleri, şirketleri yeni gelişen güçlerin ve rekabet baskılarının karşısında geleceğe yönelik hazırlayarak finansal güç elde etmeleri konusunda destek olur. Etkin bir finansal yönetimle doğru ve güvenilir finans verilerine sahip olursanız rekabet avantajı elde edersiniz. Bu sayede hem daha fazla iç görüye sahip olur hem de kâr ve verimliliği geliştiren belirli stratejik kararları daha hızlı ve kolay alabilirsiniz.

KolayBi’nin sağladığı finans yönetimi ve ön muhasebe konusundaki hizmetlerimizle size daha kolay işleyen bir çalışma ortamı sağlamanızda yardımcı oluyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler:

Ücretsiz kullanmaya başlayın!

En iyi ön muhasebe programını ilk 14 gün ücretsiz kullanın! Sonrasında avantajlı KolayBi’ üyelikleriyle işletmenizi büyütmeye devam edin.