#EVDEKALTÜRKİYE

FinTech: Dijital Dünyanın Yeni Gözdesi

Her ne kadar uzun zamandır finans ve teknoloji kavramları birlikte anılsalar da özellikle son yıllarda dijital ekosistemin sağladığı imkanlar arttıkça finansal teknoloji kelimelerinin kısaltılmış hali olarak bildiğimiz FinTech (Financial Technology) kendisine küçümsenemeyecek bir sektör yarattı. Bu sektörde yer alan şirketler neredeyse tüm finansal hizmet ihtiyaçlarına daha güvenli, daha kolay ve en önemlisi daha hızlı şekilde karşılık vermeyi amaçlıyor. Bu yazımda size FinTech kavramının alışkanlıklarımızı, tercihlerimizi ne şekilde değiştirdiğinden ve firmaların kullanıcılarına ne gibi çözümler sunduğundan bahsetmek istiyorum.

fintech nedir

FinTech Nedir?

2015 yılının başında hayatımıza giren FinTech, finansal işlemlerin dijital ortamda yapılmasını sağlayan, alternatif finansal hizmetlerle rekabet etmeyi amaçlayan teknolojik bir yeniliktir. Mobilitenin çok daha önem kazandığı günümüzde hızlı ve verimli yöntemler sunarak geleneksel bankacılık işlemlerinin çok daha ötesinde servis sağlar. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de yaygın bir kullanıma sahip olduğu gibi ülkemizde de gelişim gösteren genç bir endüstridir. Hatta melek yatırımcıların dikkatinin bu alanda gelişim gösteren startupların üzerinde olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz.

FinTech Alanındaki Firmalar Kullanıcılarına Ne Gibi Çözümler Sunuyor?

  • Kişisel finansal yönetim
  • Akıllı ödeme teknolojileri
  • Bitcoin ve Kripto gibi para birimleri
  • Blockchain teknolojisi
  • Bulut Tabanlı Yazılımlar
  • Bankacılık
  • Para Piyasaları ve Yatırım
  • Kurumsal Finans

KolayBi’ de müşteri deneyimini öncelik alan, deneyim hikayelerine göre her geçen gün yazılım güncellemeleri yapan FinTech alanında bir startup. Bu doğrultuda bulut tabanlı ön muhasebe yazılımı geliştiren KolayBi’, farklı sektörlerden birçok firmaya cari takibi, gelir gider takibi, fatura takibi, e-fatura e-arşiv, banka entegrasyonu gibi hizmetler sağlıyor.

Siz de şirketinizin finansal yönetimini her zaman her yerden takip edebileceğiniz KolayBi’nin ön muhasebe uygulaması olan KolayBi’yi 14 gün ücretsiz denemek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

14 Gün Ücretsiz Dene

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler:

Ücretsiz kullanmaya başlayın!

En iyi ön muhasebe programını ilk 14 gün ücretsiz kullanın! Sonrasında avantajlı KolayBi’ üyelikleriyle işletmenizi büyütmeye devam edin.