KolayBi’ Uygulamasında Ödeme Planı

KolayBi’ ödeme planıyla karşınızda! Birçok ayrıcalıklarımızdan yalnızca biri olan ödeme planına sahip olmak için hemen uygulamada hesap oluşturun! Yenilenen versiyon ile ödeme planı oluşturabilir, hali hazırdaki ödeme planlarınızı yapılandırabilir, tüm ödeme planlarınıza tek bir ekran üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ödeme Planı Nedir?

Bir ürün veya hizmet satın aldığınızda; ödemeyi ne kadar sürede, kaç taksitle ve hangi yolla yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu ödeme planları doğrultusunda firmanızın aylık giderlerini takip edebilir, bu doğrultuda borç yönetiminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

KolayBi’ ve Ödeme Planı

KolayBi’ arayüzünde gider olarak girdiğiniz her ürüne, ödeme yaptığınızı sisteme girene kadar ÖDENMEDİ etiketi eklenir. Bir miktar ödeme yaptığınız takdirde KISMEN ÖDENDİ olarak etiket güncellemesi yapılır. KISMEN ÖDENDİ veya ÖDENMEDİ etiketine sahip giderlerinizi ödemede kolaylık sağlamak amacıyla yapılandırabilirsiniz. Yapılandırma yaparken ödeme tipini seçmeniz gerekmektedir. Sistemde tanımlı ödeme tipleri şu şekildedir:

  • Peşinat: ürün/hizmet alışverişinizde ödemeyi taksitsiz peşin olarak yaptığınız duruma denir.
  • Taksit: Borcunuzu tek seferde değil de; bir kaç seferde, belli zaman aralıklarıyla senet veya kredi kartı yoluyla aylık olarak ödenmesine denir.
  • Ara Ödeme: Taksitlendirme işlemi yaptığınız takdirde her ay düzenli olarak aylık tutarı ödemeniz beklenmektedir. Ancak, elinize bir miktar para geçtiğinde borcunuzun bir kısmını ödeyebilirsiniz. Bu ödeme yöntemine ara ödeme denir.
  • Tek Ödeme: Borcun tamamının tek seferde kapatılmasına tek ödeme denilmektedir.

Taksit sayısını sisteme tanımladığınız andan itibaren sistem otomatik olarak sizin için kalan tutarı taksitlendirecektir. Taksitlendirmeyi yaptığınız andan itibaren Ödeme Planı ekranından tüm tek seferlik veya taksitli ödemelerinize ulaşabilirsiniz. Bunun yanısıra tüm satın alma işlemlerinize size fikir vermesi, hatırlatma yapması amacıyla notlar ekleyebilirsiniz.

Yapılandırma sayfasına girip taksit sayısını belirledikten sonra; taksitlerinizin arasına ara ödemeler de ekleyebilirsiniz. Bu şekilde ödeme planlarınızı istediğiniz gibi şekillendirmeniz mümkün. Taksit tutarları taksit sayısına bağlı olarak otomatik olarak hesaplansa da ara ödeme girdiğiniz takdirde taksit tutarlarınızı kendiniz de belirleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler:

Ücretsiz kullanmaya başlayın!

En iyi ön muhasebe programını ilk 14 gün ücretsiz kullanın! Sonrasında avantajlı KolayBi’ üyelikleriyle işletmenizi büyütmeye devam edin.