E-Fatura ile KOBİ İlişkisi Nedir?

Geride bıraktığımız her dakika değişen ve gelişen dünyada yerinizi alma ve koruma vakti! Teknolojiyle iç içe yaşadığımız bugünlerde girişimlerimizi ilerletmek ve büyütmek için yenilikleri takip etmeliyiz. Dünya piyasasından haberler, yürürlüğe giren kanunlar, yeni çıkan uygulamalar gibi iş dünyasının dinamik yönüne ayak uydurmalıyız. Böylesine yorucu bir tempoda yapmamız gereken işleri unuttuğumuz veya ertelediğimiz zamanlar olur. Bu konuda devreye giren KolayBi’ size ön muhasebenizi kolay bir yöntemle halletmenizi sağlıyor. Özellikle KOBI’ler için büyük ölçüde fayda sağlayan bulut tabanlı ön muhasebe sistemiyle faturalarınızı girebilir ve böylelikle gelir giderlerinizin takibini kolayca yapabilirsiniz. Fatura demişken bilindiği üzere zorunlu hale gelen e-fatura ile yapılan birçok iş hız kazandı.Peki nedir bu e-fatura? Ne işimize yarar? KOBI’lere fayda oranı nedir? Bu yazımızda e-fatura ve KOBI ilişkisini konuşarak KolayBi’ ile bunu daha faydalı nasıl hayata geçiririz onu sizlere aktaracağız.


14 Gün Ücretsiz Dene


E-fatura Kolaylığını Sizde Keşfedin

14 Gün Ücretsiz Dene

E-Fatura Nedir?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle fatura düzenleme bir adım öteye taşınarak elektronik ortamlarda oluşturulmaya başlandı. X firması Y firmasına fatura keserken artık kağıt kullanmıyor bunun yerine İnternet çağının imkanlarından faydalanıyor. Elektronik ortamlarda hazırlanan bu fatura türüne e-Fatura denilmektedir. Oluşturulan bu elektronik belgeler işleri kolaylaştırıp hem zaman ve paradan tasarruf sağlarken hem de kağıt kullanımını azalttığı için doğaya faydalı oluyor. Aynı zamanda Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kontrol edilen bu sistem faturalama süreçlerinin daha güvenli yapılmasını sağlar.

KOBİ Nedir?

En genel tanımıyla KOBI küçük ve orta boy işletmeler demektir. Her ne kadar laf-söz arasında büyük işletmelerden bahsedip dursak da KOBI’ler ülke ekonomisinin son derece önemli bir yerindedir ve aslında günlük hayatımızın vazgeçilmezleri olmuştur. İşlerimizi her zaman büyük işletmelerle çözemez ve KOBI’lere ihtiyaç duyarız. Ekonomik canlılığın da vazgeçilmezi diyebileceğimiz KOBI’lerin iş dünyasındaki tanımı ise, iki yüz elli kişiden az çalışan istihdam eden, yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri kırk milyon Türk lirasını aşmayan ve bu yönetmelikte mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletme olarak ayrılan ekonomik birikimleri ve girişimleridir.

E-Fatura ve KOBİ İlişkisi

Bilindiği gibi KOBI’ler için maliyet önemli bir husustur. Yapılan işler hızlı ilerlemelidir. Burada devreye giren e-fatura faydalarını sıralayabiliriz

  • Arşivleme maliyetleri, kağıt, posta gibi giderler büyük oranda düşecektir.
  • Dijital arşiv tutmayı sağlayan bu sistem tüm kayıt ve faturaları devamlı ulaşılabilir kılar.
  • Aranan belgeler hızlı bir şekilde bulunabilecektir.
  • Fatura işlemleri daha kısa sürede yapılabildiği için ödeme süreci de kısalacaktır.
  • Muhasebe işlemlerinde daha kolaylık sağlar.
  • Mükellefler arasında bir veri standardizasyonu olacak ve raporlama kolaylaşacaktır.
  • Uluslararası yatırımcıların vergi uyumu kolaylaşacaktır.

E-Fatura, KOBİ ve KolayBi’

E-fatura ile dijital pazarlama dünyasında yerinizi almanın tam zamanı! Yukarıda sıraladığımız tüm maddelerdeki faydalardan yararlanabileceğiniz ve hatta daha da fazlasını yapabileceğiniz KolayBi’ adresine tek bir tıkla ulaşabilirsiniz. Üstelik 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle keşfetmeye hemen başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken mail adresiyle giriş yapmak, işte bu kadar kolay.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler:

Ücretsiz kullanmaya başlayın!

En iyi ön muhasebe programını ilk 14 gün ücretsiz kullanın! Sonrasında avantajlı KolayBi’ üyelikleriyle işletmenizi büyütmeye devam edin.